Riaditeľ Binance CZ: „Kryptomeny sa zotavia omnoho rýchlejšie ako tradičné aktíva!“
Riaditeľ Binance CZ: „Kryptomeny sa zotavia omnoho rýchlejšie ako tradičné aktíva!“ Zdroj: www.shutterstock.com/ViacheslavLopatin

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) pripomenul neprajníkom kryptomien, že okrem digitálnych aktív krachujú aj tradičné finančné trhy. Verí, že kryptomenám sa po konci medvedieho trhu bude dariť omnoho lepšie!

Zakladateľ Binance poukazuje na tradičné trhy

V posledných mesiacoch sa svetom šíria správy, že sa čoskoro dostaneme do hospodárskej recesie. Počas neistoty vo viacerých odvetviach sa šíri panika a ľudia začínajú predávať svoje aktíva, či už tradičné alebo tie digitálne.

Väčšina ľudí poukazuje práve na trh s kryptomenami. Určitá časť však ignoruje fakt, že v hre je ešte niekoľko ďalších finančných trhov, ktoré taktiež zažívajú ťažké časy. Niektorí ich označujú za volatilné, bezcenné či nespoľahlivé. V nedávnom vyjadrení im však generálny riaditeľ Binance, najväčšej kryptomenovej burzy na svete, pripomenul niekoľko faktov.

CZ povedal, že „tí ľudia, ktorí vložili svoje peniaze do dôchodkového sporenia, prišli pri krachu akciového trhu o približne 3 bilióny USD. Strata takéhoto rozsahu je obrovská na trhu, ktorý bol dlho označovaný za stabilný.“

Mohlo by ťa zaujímať: Binance ohlásil spoluprácu s Christianom Ronaldom!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Kryptomeny sa zotavia rýchlejšie

Akcie a kryptomeny spolu so všetkými ostatnými trhmi zažili krach nejedenkrát a história ukazuje, že kryptomeny majú tendenciu sa zotaviť oveľa rýchlejšie ako akcie.

Niektorí taktiež poukazujú na fakt, že trh s kryptomenami bol preskúmaný a ukázalo sa, že funguje v určitých cykloch. Súčasný pokles bol teda očakávaným medvedím cyklom, pričom ďalší cyklus by mal byť býčím. V prípade akciového trhu to je inak. Krach akcií je dôsledkom rastúcej inflácie po celom svete či hrozby globálnej recesie.

CZ taktiež uviedol, že „kryptomenám by mohlo trvať až 2 roky, kým sa zotavia a dostanú sa na nové historické maximum, zatiaľ čo akcie zostanú zaseknuté na nízkych úrovniach mnoho rokov. V roku 2017 sme si mysleli, že 20 000 USD za Bitcoin je príliš veľa. Dnes si myslíme, že 20-tisíc je príliš málo. Odvetvie napreduje.

Čítaj ďalej: Deutsche Bank: „Recesia príde omnoho skôr a bude vážnejšia ako sme očakávali.“ Môže za to FED!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance