Deutsche Bank: „Recesia príde omnoho skôr a bude vážnejšia ako sme si mysleli“
Deutsche Bank: „Recesia príde omnoho skôr a bude vážnejšia ako sme si mysleli“ ,zdroj: www.shutterstock.com/Slava2009

Európsky gigant Deutsche Bank aktualizoval svoju prognózu blížiacej sa recesie. V banke varujú, že recesia príde omnoho skôr a bude horšia, ako sa pôvodne predpokladalo.

Banka ďalej tvrdí, že vďaka politike Fedu, ktorý sa vydal na cestu agresívnejšieho zvyšovania sadzieb, sa finančné podmienky prudko sprísnili a ekonomické údaje začínajú vykazovať jasné známky spomalenia.

Deutsche Bank varuje

Matt Luzzetti, hlavný ekonóm Deutsche Bank, jednej z najväčších európskych bánk, zverejnil správu pre investorov, kde vysvetlil, že „recesia príde skôr a bude vážnejšia, než sa pôvodne predpokladalo.“ V banke už v apríli uviedli, že ekonomika USA sa do konca budúceho roka ocitne vo veľkej recesii.

Luzzetti však v nedávnej správe vysvetlil:

Od našej poslednej prognózy však Fed pristúpil k agresívnejšiemu zvyšovaniu sadzieb a finančné podmienky sa prudko sprísnili. Ekonomické údaje začínajú vykazovať jasné známky spomalenia. Vďaka tomu očakávame skoršiu a hlbšiu recesiu.“

Mohlo by ťa zaujímať: Východ nakupuje lacnejšiu ruskú ropu a predáva ju Západu

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Môže za to Fed?

Federálny rezervný systém minulý týždeň zvýšil úrokovú sadzbu o 75 bázických bodov, čo je najväčšie zvýšenie od roku 1994.

Ekonóm Deutsche Bank k tomuto rozhodnutiu poznamenal:

Výraznejšie sprísnenie finančných podmienok posunulo riziko recesie približne na koniec tohto roka, čo skrátilo cyklus sprísňovania Fedu. Napriek tomu by vyššia inflácia v tomto období pravdepodobne obmedzila schopnosť banky znížiť sadzby s cieľom čeliť poklesu.“

Viacerí renomovaní ekonómovia či miliardári poznamenali, že recesii sa nevyhneme a pocíti ju každý. Myslí si to napríklad Elon Musk, Robert Kiyosaki či nositeľ Nobelovej ceny Paul Krugman.

Čítaj ďalej: Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman: „Kryptomeny sú bublina a nemajú žiadnu hodnotu!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance