Napriek poklesom investori nenakupujú kryptomeny. Aké sú dôvody?
Napriek poklesom investori nenakupujú kryptomeny. Aké sú dôvody? Zdroj: https://www.shutterstock.com/kaz00

V posledných dňoch si kryptomenoví analytici všimli, že trh s kryptomenami sa začal správať zvláštne. Dominancia Bitcoinu donedávna rástla, no teraz začala klesať, čo bol znak toho, že sa investície začínajú prelievať do altcoinov a stúpala ich dominancia. V súčasnosti sme však svedkami poklesu dominancie Bitcoinu a absencie rastu dominancie altcoinov, čo je situácia, ktorá ešte nenastala.

Za posledných 10 dní vlajková kryptomena stratila vyše 40 % svojej hodnoty. Dominancia Bitcoinu preto rástla, čo bol znak toho, že investori opúšťali altcoiny a hľadali istotu v BTC. Ten klesol až na 17 300, kde sme videli odraz na súčasnú cenu 20 600 dolárov v čase písania článku. Cenový prepad spôsobil likvidáciu zadlžených investorov, ktorí špekulovali s likviditou v sektore DeFi, až do výšky minimálne 1,3 miliardy dolárov. Pokles Bitcoinu bol psychologickou príležitosťou na lacný nákup kryptomien, no prekvapivo sme neboli svedkami rastu objemov. Naopak, dominancia Bitcoinu začala klesať a nákupná aktivita sa nezvýšila. Kde sú teda kupujúci?

Graf: pokles dominancie Bitcoinu
Graf: pokles dominancie Bitcoinu. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 4 akcie, ktoré drží aj Warren Buffett

Rast dominancie stablecoinov

Analytik z kanálu Coin Bureau upozornil, že investori namiesto reinvestovania kapitálu z Bitcoinu do altcoinov uprednostnili bezpečný prístav v stablecoinoch USDT a USDC. Dominancia stablecoinov zažíva nové maximá, čo však pre trh nie najlepší signál. Podľa analytika to svedčí o strachu investorov, ktorí stále nevidia na trhu ideálne podmienky na nákup a očakávajú ďalší pokles. Svoj podiel na obavách má aj agresívnejšia monetárna politika Fedu, ktorý už oznámil zvýšenie sadzieb o 75 bázických bodov. Ďalším dôvodom, prečo investori držia bokom peniaze, je obava zo zamietnutia ďalšieho ETF:

Zdá sa, že kryptomenoví investori sú na nervy aj z možnosti (ak nie pravdepodobnosti), že SEC zamietne žiadosť o spotový fond ETF na bitcoiny spoločnosti Grayscale. Dátum rozhodnutia je stanovený na 6. júla a zamietnutie by mohlo v dohľadnej dobe zničiť nádeje na schválenie spotového ETF na Bitcoin. Naopak, schválenie by mohlo udržať kryptomenové trhy nad vodou,“ píše analytik kanálu Coin Bureau.

Graf: rast dominancie USDT Tether
Graf: rast dominancie USDT. Zdroj: Tradingview

Z vyššie uvedeného vyplýva, že veľkí investori stále neočakávajú zmenu sentimentu a v blízkej dobe môžu poklesy pokračovať. Pri posledných poklesoch Bitcoinu sa však altcoiny celkom držali, čo môže signalizovať, že väčšina sa už nachádza blízko svojho dna.

Čítaj ďalej: 5 dôležitých ponaučení z predchádzajúceho rastúceho cyklu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance