Goldman Sachs o recesii v USA
Goldman Sachs o recesii v USA. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

V súčasnosti je jedným z hlavných problémov vo svete neustále vysoká inflácia, pričom jej tempo rastu sa stále nezastavilo. Aj keď sa tempo rastu zastaví, stále to bude znamenať, že inflácia sa ustálila na veľmi vysokých hodnotách. K situácii sa opäť vyjadrili aj ekonómovia z Goldman Sachs. Tí vidia zvýšené riziko recesie v USA. Obávajú sa, že Fed bude nútený rázne reagovať na vysokú infláciu, a to aj napriek tomu, že ceny energií budú ďalej rásť, čo prudko spomalí ekonomiku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Národná banka Slovenska predpovedá ďalší rast inflácie a oslabenie ekonomického rastu krajiny

Goldman Sachs hovorí o recesii

Hlavný ekonóm Goldman Sachs Jan Hatzius v pondelok vysvetlil, že globálna investičná banka znížila svoje prognózy rastu ekonomiky USA. Banka taktiež varovala, že riziko recesie rastie. Hlavným príznakom recesie sú rastúce úrokové sadzby.

Za pripomenutie stojí, že Fed dokonca schválil jednorazové navýšenie o 75 bázických bodov, čo je najvyššie od roku 1994. Mnohí ekonómovia sa navyše zhodujú v stále horších predpovediach recesie. Pravdepodobnosť jej prehĺbenia sa navyšuje, o čom hovoria aj mnohé prognózy.

Medzitým ako sa čoraz viac skloňuje pojem recesia, Európska centrálna banka (ECB) začína reagovať na infláciu až teraz. Práve toto môže byť hlavným faktorom oslabenia eura voči doláru.

Mohlo by ťa zaujímať: Index S&P 500 môže klesnúť aj 50 % potom, ako FED zvýši úrokovú sadzbu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance