ETH transakcie obiehajú BTC
ETH transakcie obiehajú BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Filippo Ronca Cavalcanti

Protokoly škálovania druhej vrstvy pre ETH v posledných mesiacoch spolu s cenami plynu opäť rýchlo rastú. Ekosystém L2 (vrstva 2) teraz podľa najnovších zistení spracováva viac denných transakcií ako sieť Bitcoin.

Podľa údajov CoinMetrics bolo 6. septembra viac transakcií na druhej vrstve Etherea ako v bitcoinovej sieti. Protokoly druhej vrstvy spracovali okolo 250 000 transakcií za deň, pričom sieť BTC iba 210 000.

Ide približne o 143 000 transakcií na mnohých platformách DeFi, ako je burza dYdX a platforma Immutable X.

Spoločnosť Arbitrum, ktorá bola 1. septembra spustená do siete mainnetu, mala okolo 56 000 transakcií. Jeho novo spustená platforma Arbitrum One už priťahuje veľké mená v DeFi vrátane Aave, Chainlink a Uniswap, ktoré skúmajú možnosti L2.

StormGain

Mohlo by ťa zaujímať – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

ETH je stále drahé

Ethereum malo za deň okolo 28 000 transakcií. Uniswap nasadil v júli svoj protokol v3 na server Optimism a poháňa tiež verziu L2 obchodnej platformy Synthetix/Kwenta.

Podľa L2fees zostáva Loopring nákladovo najefektívnejšou platformou na prenos Etherea. V čase písania článku išlo iba o 0,40 dolára. Spoločnosť ZKSync predstavuje približne dvojnásobok nákladov za 0,83 dolára. Ďalší je Arbitrum One so sumou 2,75 dolára a Optimism s cenou 5,83 dolára. Samotné Ethereum stojí takmer 11 dolárov za jednoduchý prenos ETH. Bitinfocharts však včera oznámil, že priemerné náklady za plyn pre všetky typy transakcií sú okolo 40 dolárov.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – ceny smerujú na nové maximá

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.