ETH vs. BTC
ETH vs. BTC. Zdroj: Shutterstock YanaSh

Dokáže Ethereum v budúcnosti predbehnúť Bitcoin? Možné to je. V prípade, že sa celý svet obchodovania prekonvertuje na USDT. Ak budú všetci využívať digitálny dolár, je vysoko pravdepodobné, že sa ETH posunie na 1. miesto!

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – dominancia klesá a cena pokračuje v sideway štruktúre

Ethereum potrebuje USDT

Touto zaujímavou špekuláciou sa zaoberal Mike McGlone, komoditný stratég spoločnosti Bloomberg. Podľa neho je to iba otázkou času, kedy sa USDT začne využívať v celej sfére obchodovania. Prečo práve USDT? Stablecoiny vznikli so zámerom poskytnúť traderom určitý bezpečný prístav pred nebezpečnou volatilitou kryptomien. Tým, že využívate USDT, si v podstate dokážete zachovať hodnotu na trhoch s kryptomenami.

„Svet prejde na obchodovanie s digitálnym dolárom, je to len otázka času. A preto je najvyšší čas, aby to americká vláda dokázala regulovať hneď potom, ako rozdrvíme Čínu.“

Aktuálne a zrejme aj v dlhodobom meradle bude USD stále jednotkou na finančných trhoch. Nie je totiž na svete ani jedna mena, ktorá by sa dokázala priblížiť k USD z hľadiska objemov.

StormGain
Trhová kapitalizácia USDT
Trhová kapitalizácia USDT. Zdroj: CoinMarketCap

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Digitalizácia dolárov

Podľa McGlona ide o jeden z najdôležitejších krokov vo svete obchodovania. Bitcoin je na najlepšej ceste stať sa digitálnym rezervným aktívom. A na tom majú v určitom podiele zásluhy aj samotné stablecoiny.

„Najčastejšie obchodované kryptomeny sú v podstate digitálnou verziou dolára.“

Dokáže ETH predbehnúť BTC?

Podľa McGlona je to jasné.

„Ethereum je akýsi stavebný kameň. Je to platforma pre celú decentralizáciu financií.“

Trhová kapitalizácia ETH.
Trhová kapitalizácia ETH. Zdroj: CoinMarketCap

Keď sa pred nedávnom ETH podarilo zaviesť nový protokol EIP-1559, ponuka a dostupnosť sa znížila na menej ako 400 tokenov denne. Vzhľadom na obrovský dopyt a záujem kvôli napríklad NFT je to veľmi slušné číslo.

„Výkon Etherea je obrovský. Vzrástol o takmer 400 %. Stále však očakávam, že sa BTC dostane na cenu 100k, avšak v porovnaní s ETH a DeFi je to veľmi slabý výkon.“

NFT poháňa ETH

Azda najväčší cenový boom ETH prišiel po obrovskom záujmu o NFT. Na to, aby ste si mohli kúpiť NFT token, jednoducho musíte vlastniť, alebo nakúpiť ETH. Najväčšie trhovisko s NFT tokenmi OpenSea dosiahlo mesačný objem približne 3 miliardy USD.

„Takže môžeme vidieť, ako sa zvyšuje dopyt a obmedzuje sa ponuka. A to sa deje súčasne. Ethereum je hlboko pod maximom. Podľa mňa je iba otázkou času, kedy predbehne Bitcoin.“

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.