prepad BTC
Prepad BTC. Zdroj: Shutterstock, Jin Odin

Ak sleduješ trh s kryptomenami, tak ti včera zrejme neunikol prepad, alebo tzv. ,,flash crash”. V priebehu dvoch hodín bolo zlikvidovaných približne 330 miliárd USD.

Môže ťa zaujímať: Bitcoin spadol o 10 000 USD – Čaká nás negatívny september?

Trh prežil poriadny šok

Včerajší prepad sa dotkol prakticky každej jednej kryptomeny. Podľa údajov portálu CoinMarketCap sme boli svedkami likvidácie 330 miliárd dolárov, pričom samotná trhová kapitalizácia poklesla až na úroveň 1,95 bilióna dolárov. Následne však prišlo rýchle zotavenie na približne 2,12 bilióna dolárov. Celkový prepad započal ako inak s Bitcoinom, ktorý klesol z 52 000 USD až na 44 000 USD.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Čo mohlo spôsobiť prepad?

Čo, alebo kto konkrétne spôsobil tento prepad je diskutabilné. Viacero traderov a analytikov sa domnieva, že sme sa jednoducho dostali do pozície, keď veľryby uzatvárali longy. Niektorí sa domnievajú, že pokles spôsobilo oficiálne spustenie BTC v Salvádore.

Treba však spomenúť dôležitú vec. Takéto náhle prepady môžu byť z určitého hľadiska pozitívne. Trh sa vyčistí pred ďalším potenciálnym rastom.

StormGain

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Salvádor oficiálne beží s Bitcoinom

Včerajší pokles Bitcoinu a celého trhu s kryptomenami využil aj spomínaný Salvádor. Prezident Nayib Bukele sa pochválil, že prepad využili na nákup 150 BTC.

Prečítaj si tiež: Historický moment pre Bitcoin! El Salvádor nakúpil 400 Bitcoinov

Či už teda včerajší krach poškodil Bitcoinu, alebo nie, jedna vec je jasná. Bitcoin nestratil silu a jeho cesta návratu na historické maximum môže pokračovať.

K situácií sa vyjadril aj zakladateľ portálu itsblockchain.com, Hitesh Malviya:

„Stále sa snažím prísť na to, čo sa vlastne stalo. Masové likvidácie naprieč celým trhom. Pripomína mi to historický prepad z marca 2020. Nabudúce si dvakrát rozmyslite, než otvoríte pákový obchod. Bitcoin je však stále v býčom trende, pokiaľ sa udrží nad 43 000 USD, tak sa môžeme odraziť.“

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.