Týždeň sme uzavreli v zelených číslach, ale pozor na Barta!
Týždeň sme uzavreli v zelených číslach, ale pozor na Barta! Zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/welcomia

Včera sa skončil posledný obchodný týždeň roku 2018. Znie to síce vtipne, ale je to pravda. Prečo to vôbec spomíname? Nuž, dôležité je to hlavne z hľadiska Technickej analýzy. Včera sa na cene 4170 $ (Bitfinex) uzavrela posledná weekly svieca roku 2018. 

Bitcoin včera na poslednú chvíľu vyskočil o viac než 300 $. Spomínaná weekly svieca je teda nakoniec zelená a uzatvorenie roka nad hranicou 4000 $ je pre Bitcoin dobrou správou.

1W BTC/USD - Bitfinex
1W BTC/USD – Bitfinex

Potvrdenia Head and Shoulders sa už asi nedočkáme

Bohužiaľ, na potvrdenie formácie H&S to stále nestačí. Ako sme spomínali v tejto analýze, Bitcoin sa musí dostať do intervalu 4300-4400 $ a uzavrieť tam aspoň jednu daily sviecu.

Druhé rameno formácie H&S sa nezdravo preťahuje. Navyše, navzdory pozitívnemu indikátoru na tradingview nie je veľká pravdepodobnosť, že Bitcoin bude ďalej stúpať. Interval 4200-4400 $ je silnou zónou rezistencie a na jej prerazenie nemáme potrebné momentum. Navyše, včerajší rast vôbec nebol prirodzený. Išlo o manipuláciu s cieľom (pravdepodobne) ovplyvniť spomínanú weekly sviecu.

1D BTC/USD - Bitfinex - H&S
1D BTC/USD – Bitfinex – H&S

Fakt, že veľa ľudí začalo nakupovať, pretože očakávali potvrdenie H&S, je pre našich manipulátorov už iba taký menší bonusík. Kto vie, kedy budú mať zase možnosť predávať za tak vysokú cenu?

Dajte si pozor na Barta!

Z tohto článku ste už určite zistili, čo si myslíme o súčasnej situácii, v ktorej sa Bitcoin nachádza. A hlavne, ako bude vyzerať ďalší vývoj jeho ceny. Je však dôležité poznamenať, že sa naše predpoklady nemusia potvrdiť. Predikovať pohyby akéhokoľvek trh je prakticky zbytočné.

Technická analýza je nástroj, pomocou ktorého zvyšujete vaše šance a hlavne, riadite riziko! Tento článok nemožno brať ako investičné poradenstvo. Ak sa podľa neho budete riadiť a prerobíte, za vaše straty v žiadnom prípade nebudeme zodpovední. Ak máte záujem o kvalitné analýzy, ktoré tvoria rokmi ostrieľaní profesionáli, navštívte web Trading11.com.

1h BTC_USD - Bitfinex - BART
1h BTC_USD – Bitfinex – BART

Pri pohľade na hodinový graf to vyzerá, že sa na ňom čoskoro vytvorí Bartova hlava. Táto formácia je vo svete kryptomien neslávne známa a nájdete ju takmer všade. Viac sa o nej môžete dočítať v tomto článku.

V prípade, že by sa skutočne vytvoril Bart, môžeme očakávať prepad späť na 3900 $, možno aj nižšie. Trh tento prepad dokonce pred hodinou aj naznačil. Viď graf.

A čo si myslíte vy? Očakávate ďalší rast Bitcoinu, alebo budeme padať? Budeme radi, ak vaše názory napíšete do komentárov pod článkom.

Čo čítať ďalej?

Dobré správy – SVET sa nerúti do záhuby – Tu je 10 dôvodov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance