Medvedí trh bude v roku 2019 pokračovať – tvrdí analytik

0
Medveď

Ako dlho môže ešte potrvať súčasný kryptomenový downtrend? Jednoduchá otázka s nejasnou správnou odpoveďou. Mnoho ľudí tvrdí, že downtrend sa skončí čoskoro, a že do konca roku 2019 môžeme uvidieť aj pokus o nové ATH (veľmi smelé tvrdenia v súčasnej situácii). Na druhej strane sa však nájde mnoho ľudí, ktorí si myslia, že do konca downtrendu máme ešte ďaleko.

Bitcoin má pred sebou pohyb smerom dole

Aj napriek tomu, že posledné týždne sa cena Bitcoinu pohla z 3 200 dolárov až na 3 800 dolárov (kde sa aj aktuálne nachádza – aktualizácia – silná pumpa nad 4 000 dolárov), z dlhodobého hľadiska sme stále v downtrende. Tento 20 % nárast na cene je síce pozitívnym znakom, avšak nikto nemôže povedať, že Bitcoin (aj celý kryptomenový trh) má vyhrané.

Mike McGlone, analytik Bloomberg Intelligence, si myslí, že Bitcoin ostane v downtrende ešte minimálne prvé dva kvartály roku 2019. Mike McGlone verí, že aktuálne zotavenie a nárast ceny Bitcoinu je iba krátkodobou vzpruhou pred ďalším pádom.

„Pokles ľudí predávajúcich Bitcoin je pravdepodobne jedným z hlavných dôvodov súčasnej situácie. Je však pravdepodobné, že čoskoro príde k opätovnému poklesu ceny Bitcoinu a k potvrdeniu dlhodobého downtrendu.“

Rovnaký názor zastáva aj trhový analytik pre spoločnosť eToro, Mati Greenspan. Ten všetkých upozornil na skutočnosť, na ktorú môžu fanúšikovia kryptomien zabudnúť. Tou je fakt, že Bitcoin je aktuálne bližšie k úplnému dnu, než k vrcholu.

„Samozrejme, že každý obchodník má cieľ nakúpiť za čo najnižšiu cenu a predať za čo najvyššiu. Trh je aktuálne bližšie k úplnému dnu než k vrcholu. Na pamäti však treba mať aj to, že Bitcoin a blockchain sa rozvíjajú naozaj vysokou rýchlosťou. To môže z dlhodobého hľadiska znamenať úspech kryptomien. Naznačuje tomu aj väčšia zanietenosť ľudí v tomto svete.“

Stabilný rok 2019?

Aj napriek tomu, že najmä november a december 2018 boli veľmi volatilné (hlavne pre kryptomeny mimo TOP 10), rok 2019 môže dostať prívlastok stabilný. Aj v prípade, že by sa naplnili slová analytikov, akými sú Mike McGlone alebo Mati Greenspan, predpokladá sa skôr mierny pokles a nie výrazný pád. Je iba veľmi málo pravdepodobné, že by sme videli rovnako krvavý rok 2019, ako bol 2018.

Takisto však nemôžeme ani predpokladať, že tento rok s istotou zažijeme rallye, aké sme videli na konci roku 2017. Veľa osobností sa vyjadrilo, že správanie sa kryptomien od septembra 2017 do konca roku 2017 bolo veľmi nevšedné a najmä nelogické. Preto sa neočakáva, že rovnako zúrivý nárast zažijeme aj tento rok.

Záver

Prvé dva kvartály tohto roku by teda pravdepodobne mali byť ešte v znamení mierneho poklesu. Avšak to neznamená, že by sa kryptomenám tento rok nemalo dariť. Je hneď niekoľko udalostí, ktoré by mohli znamenať dobré správy pre kryptomeny (písali sme o nich v tomto a v tomto článku). Aj napriek tomu, že sa väčšina týchto udalostí odohrá v prvej polovici tohto roku, ich dopad sa môže dostaviť až koncom roku 2019.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of