Minule sme na Kryptomagazine písali, že kryptomeny tento rok nie sú jediným assetom, ktorý padá. Masívne výpredaje zažívajú aj akciové trhy. Obchodné vojny medzi Amerikou a zvyškom sveta decimujú ekonomiku a s najväčšou pravdepodobnosťou začnú ďalšiu finačnú krízu.

Analýzy akciových indexov na Trading11 ZDARMA nájdete tu.

Trh s kryptomenami na štedrý deň krásne rástol. Väčšina coinov si na čele s XRP a Ethereom pripísalo viac než 10%. Neprešiel však ani deň a už zase letíme dole. Pohľad na coinmarketcap je žalostný.

Bitcoin -8%, Ethereum -15,5%, XRP -11%, Bcash -16%… A ďalšie coiny sú na tom veľmi podobne. Drvivá väčšina digitálnych mien dnes prudko klesá. Ak sa však pozrieme na sviečkový graf, môžeme si všimnúť, že sa nám tam tvorí veľmi silná formácia – Head and Shoulders (hlava a ramená). Odporúčame sledovať vývoj trhu v najbližších dňoch. Ak všetko pôjde podľa plánu, pekne na nej zarobíme!

Ak chcete vedieť obchodovať formáciu H&S, prečítajte si tento článok:

(text pokračuje pod odkazom)

Technická analýza – Head and Shoulders (H&S)

Na grafe BTC/USD sa nám rysuje obratová formácia

René z Trading11 už včera spomínal formáciu H&S. V tej dobe bol Bitcoin ešte na 4200 $. Vytvorené bolo prvé rameno a hlava. Nasledovať malo vytvorenie druhého ramena. Na burze Bitfinex by toto rameno mohlo mohlo dosiahnuť až hladinu 3700-3650 $.

Súčasná situácia – predikcia pádu vyšla:

Dnes Bitcoin klesol o cca 8%. Prepad o ďalších 5% v prípade Bitcoinu ešte stále nebude nič strašné. Ak chcete obchodovať túto formáciu, máte dve možnosti. Môžete nakupovať na spodku druhého ramena (3650 – 3800 $). To však so sebou nesie relatívne veľké riziko. Formácia H&S sa totiž nakoniec nemusí potvrdiť a v tom prípade môžeme padať ďalej, až na úroveň ďalšieho supportu (~3200 $ – tohtoročné low).

Druhou – bezpečnejšou možnosťou – je nákup na neckline a predaj v okolí 5500 $. Potvrdenie H&S nastane po tom, čo Bitcoin dosiahne cenu 4200 $ (neckline). Po potvrdení by cena mala vystúpiť cca o jednu výšku formácie, teda približne o ďalších 1000 až 1200 dolárov. To činí 20-25% celkovej ceny Bitcoinu!

Bude H&S potvrdená alebo ide o výplod našej fantázie?

Formácia H&S má medzi obchodníkmi silnú váhu a je ľahko rozoznateľná. Preto je veľmi pravdepodobné, že bude akceptovaná. Na trhu teraz panuje vcelku dobrá nálada, volume sa konečne zvýšilo na znesiteľnú úroveň a je teda veľmi možné, že skutočne pôjdeme hore. Tento cenový vývoj by podporil môj predvianočný prehľad trhu, v ktorom som spomínal možný rast na 5-6 tisíc dolárov.

Stále však treba pamätať, že investovanie do kryptomien je vysoko rizikové a v žiadnom prípade nie sme zodpovední za prípadné straty vzniknuté nezodpovedným obchodovaním. Tento článok je čiste informačný a súži na vytvorenie prehľadu o vývoju trhu s kryptomenami. Ak máte záujem o profesionálne obchodné rady, využite skvelé vianočné zľavy na Trading11. Ale pozor! Zľavy skončia už zajtra (26.12.2018) o polnoci!

PIKOŠKA: Naposledy sa formácia H&S na grafe objavila na začiatku leta. Po potvrdení formácie nasledovala obrovská pumpa, ktorá naštartovala ďalší veľký rast. Vyzeralo to takto:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance