[HOT NEWS] Ethereum Classic (ETC) pod 51% útokom? – Stovky blokov musia prejsť reorganizáciou!

0
ethereum classic fork difficulty bomb kryptomagazin

Posielali/prijímali ste v poslednej dobe ETC? V tom prípade môžete mať problém.Nechceme maľovať čerta na stenu, ale zdá sa, že ETC blockchain bol/je pod 51% útokom! Tento typ útoku spočíva v zhromaždení väčšinového hashratu a vyťažení blokov, ktoré nejakým spôsobom obchádzajú stanovený protokol.

Ak sa útočníkovi podarí vytvoriť najdlhší chain, môže si robiť prakticky čokoľvek. Hlavne posielať rovnaký coin dvakrát (double spending). Komunita okolo tejto kryptomeny si našťastie útok všimla. Je však nutné reorganizovať stovky blokov a prakticky forknúť chain.

51% útok – Jeho pozitíva a negatíva a prečo sa používa

Podobné problémy mala na jar 2018 aj kryptomena Verge. Ide o relatívne náročný spôsob, ako kradnúť kryptomeny, pretože najprv musíte zhromaždiť veľké množstvo výpočtového hardvéru – v tomto prípade grafické karty.

51% útokov nás pravdepodobne čaká viac. Hashrate väčšiny kryptomien od posledného ATH výrazne klesol a použitých grafických kariet sú plné bazáry. Zaujíma vás, ktoré kryptomeny sú náchylné na 51% útok? Nuž, je ich dosť.

(článok pokračuje pod odkazom)

Kryptomeny, ktoré sú v súčasnosti náchylné na 51% útok

Ako sa správať počas hacku?

  • V prípade, že máte ETC na burze, sa nemáte čoho obávať. Burzy už o situácii vedia a neprijímajú vklady ani výbery ETC.
  • Ak plánujete platiť pomocou ETC, pre istotu počkajte, kým si nebudeme 100% istí, že útok skončil.
  • Ak očakávate platbu v ETC, považujte akékoľvek ETC, ktoré vám príde, za irelevantné. Jasno budete mať až po reorganizácii blokov.
  • Nenakupujte, ani nepredávajte ETC na decentralizovaných burzách alebo na zmenárňach, ak pritom musíte robiť transakciu na ETC blockchaine
  • Ak vlastníte takúto zmenáreň obmedzte obchodovanie s ETC, dokým sa situácia nevyjasní.

Až budeme vedieť viac, budeme vás o tom na Kryptomagazine informovať. Prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu), nech o tom viete ako prví!

Môžu mi hackeri ukradnúť moje ETC?

Nie.

ZDROJ:
reddit.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of