bull bitcoin wall street

Altcoiny dnes zase prebrali kontrolu nad trhom a mnoho z nich zaznamenalo slušné zisky. Dogecoin už tretí deň za sebou dramaticky zvyšuje svoju hodnotu. Tentokrát o 52%. Za zmienku stojí aj EOS (+6%), ktorý už niekoľko dní po sebe vykazuje slušné zisky, Monero (+12%), Dash (+12%) a Siacoin (+20%).

Anomália na trhu

aurumcoin bullshit

Tí všímavejší z vás iste postrehli nováčika v TOP100 – Aurumcoin (AU). Dávali sme ho do pozornosti aj na našom facebooku. AU za posledných 24-hodín zažil 5750% pumpu. Ako je to možné? Nuž, nízke volume a dostupnosť iba na malých a podivných burzách. Na Gate.io bol posledný AU zobchodovaný za 1786 $, zatiaľ čo na Cryptopii a Coinexchange je to stále necelých 65$. Takýmto výstrelom do prázdna netreba venovať pozornosť. Ak by ste aj mali nejaké AU, rozhodne ich nepredáte s päťtisíc-percentným ziskom.

Prečo nefunguje arbitráž medzi burzami? Blockchain Aurumcoinu podľa všetkého nefunguje, takže sa coiny nedajú posielať medzi burzami.

Trh s altcoinami pozvoľne stúpa

Je fajn sledovať, ako sa alty pomaly dvíhajú. Zatiaľ čo Bitcoin zápasí s veľkou rezistenciou, alty slušne vystrelili. Highcap kryptomeny tiež zaznamenávajú rast. Ethereum sa pomaly približuje k okrúhlemu číslu 300$, ktoré sa už niekoľkokrát pokúsil prekonať. Ešte zopár takýchto pozitívnych dní a prerazí ho.

Ripple je zhora obmedzený Mother bar, sviečkou formácie inside bar. Prípadné prekonanie hodnoty 40c pre nás bude znamenať ďalší rast. Naopak, pokles pod 29c bude veľmi problémový.

30.08.18-XRP
Zdroj: Trading11.com

Bitcoin sa dostal na úroveň weekly high

Trh s kryptomenami je ale pod taktovkou Bitcoinu. Preto ho musíme pozorne sledovať napriek tomu, že v posledných dňoch robí iba minimálne pohyby. Pre BTC bol tento týždeň prelomový. V minulú nedeľu zhora otestoval hladinu 6500 $, ktorá tvorí vrch supportného pásma. Na prelome pondelka a utorka (takmer presne o polnoci) nasledovala pumpa a okolo obeda sme už bolo na weekly high ~7120 $ (táto hodnota sa líši od burzy k burze).

Vo štvrtok sme zaznamenali korekciu a veľa ľudí na internete hneď predikovalo návrat späť na šesťtisíc. Bitcoin však ustál svoju pozíciu a úspešne sa odrazil od technickej hladiny 6800 $. Z nej sa následne vytvoril support, ktorý nás momentálne chráni pred ďalším pádom.

4h BTC-USD - Bitfinex
4h BTC/USD – Bitfinex – Formácia Double TOP

Včera sme už zase mohli pozorovať sedemtisícové hodnoty a dnes sme sa dokonca dotkli lokálneho maxima – 7120 $. V tomto momente treba spozornieť. Ak sa Bitcoinu nepodarí prekonať ho a zase skĺzne do korekcie, na grafe nám začne vznikať obratová formácia double top a naše krásne altcoin rallye sa skončí skôr, než vôbec začalo.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts

Sobotné čítanie

Nakoniec by som vašu pozornosť rád upriamil na vtipný článok, ktorý sme publikovali včera. Ide o prepis príspevku z Redditu. Nadpis hovorí za všetko 🙂

Správa od cestovateľa v čase – zastavte kryptomeny, kým ešte môžete!