[PREHĽAD TRHU] Bitcoin vyzerá dobre, ale pozor na double top! – Čo je za 5700% pumpou AU?

BITmarkets BITmarkets

Altcoiny dnes zase prebrali kontrolu nad trhom a mnoho z nich zaznamenalo slušné zisky. Dogecoin už tretí deň za sebou dramaticky zvyšuje svoju hodnotu. Tentokrát o 52%. Za zmienku stojí aj EOS (+6%), ktorý už niekoľko dní po sebe vykazuje slušné zisky, Monero (+12%), Dash (+12%) a Siacoin (+20%).

Anomália na trhu

aurumcoin bullshit

Tí všímavejší z vás iste postrehli nováčika v TOP100 – Aurumcoin (AU). Dávali sme ho do pozornosti aj na našom facebooku. AU za posledných 24-hodín zažil 5750% pumpu. Ako je to možné? Nuž, nízke volume a dostupnosť iba na malých a podivných burzách. Na Gate.io bol posledný AU zobchodovaný za 1786 $, zatiaľ čo na Cryptopii a Coinexchange je to stále necelých 65$. Takýmto výstrelom do prázdna netreba venovať pozornosť. Ak by ste aj mali nejaké AU, rozhodne ich nepredáte s päťtisíc-percentným ziskom.

Prečo nefunguje arbitráž medzi burzami? Blockchain Aurumcoinu podľa všetkého nefunguje, takže sa coiny nedajú posielať medzi burzami.

Trh s altcoinami pozvoľne stúpa

Je fajn sledovať, ako sa alty pomaly dvíhajú. Zatiaľ čo Bitcoin zápasí s veľkou rezistenciou, alty slušne vystrelili. Highcap kryptomeny tiež zaznamenávajú rast. Ethereum sa pomaly približuje k okrúhlemu číslu 300$, ktoré sa už niekoľkokrát pokúsil prekonať. Ešte zopár takýchto pozitívnych dní a prerazí ho.

Ripple je zhora obmedzený Mother bar, sviečkou formácie inside bar. Prípadné prekonanie hodnoty 40c pre nás bude znamenať ďalší rast. Naopak, pokles pod 29c bude veľmi problémový.

Bitcoin sa dostal na úroveň weekly high

Trh s kryptomenami je ale pod taktovkou Bitcoinu. Preto ho musíme pozorne sledovať napriek tomu, že v posledných dňoch robí iba minimálne pohyby. Pre BTC bol tento týždeň prelomový. V minulú nedeľu zhora otestoval hladinu 6500 $, ktorá tvorí vrch supportného pásma. Na prelome pondelka a utorka (takmer presne o polnoci) nasledovala pumpa a okolo obeda sme už bolo na weekly high ~7120 $ (táto hodnota sa líši od burzy k burze).

Vo štvrtok sme zaznamenali korekciu a veľa ľudí na internete hneď predikovalo návrat späť na šesťtisíc. Bitcoin však ustál svoju pozíciu a úspešne sa odrazil od technickej hladiny 6800 $. Z nej sa následne vytvoril support, ktorý nás momentálne chráni pred ďalším pádom.

4h BTC-USD - Bitfinex

4h BTC/USD – Bitfinex – Formácia Double TOP

Včera sme už zase mohli pozorovať sedemtisícové hodnoty a dnes sme sa dokonca dotkli lokálneho maxima – 7120 $. V tomto momente treba spozornieť. Ak sa Bitcoinu nepodarí prekonať ho a zase skĺzne do korekcie, na grafe nám začne vznikať obratová formácia double top a naše krásne altcoin rallye sa skončí skôr, než vôbec začalo.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts

Sobotné čítanie

Nakoniec by som vašu pozornosť rád upriamil na vtipný článok, ktorý sme publikovali včera. Ide o prepis príspevku z Redditu. Nadpis hovorí za všetko 🙂

https://kryptomagazin.sk/cestujem-casom-s-naliehavou-spravou-prosim-zastavte-to/

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: