Podľa najnovších štúdií je možné, že BTC dosiahne 98 000 USD

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa nového prieskumu, ktorý vykonala poradenská spoločnosť Satis Group, mohla cena Bitcoinu (BTC) v nasledujúcich piatich rokoch dosiahnuť 98 000 USD. Správa, ktorú napísali Sherwin Dowlat a Michael Hodapp, predstavuje štvrtú časť šesťdielnej série, ktorá pokrýva kryptopriestor.

Opäť nastupuje býčí trend

V správe sa uvádza, že pokiaľ ide o vzostupné trendy v kryptomenách počas nasledujúcich piatich rokov, BTC dosiahne 96 000 USD, Monero (XMR) dosiahne 18 000 USD a Decred (DCR) dosiahne 535 USD.

Pri Bitcoin Cash (BCH) sa očakáva, že klesne na 268 dolárov po tom, čo sa pokúsi o uznanie brandu, ale poskytne minimálnu technologickú výhodu oproti existujúcim subjektom”.

Vývoj centralizovaných kryptomien

Centralizované kryptomeny pravdepodobne predstavujú malú hodnotu s predpokladanou cenou napríklad pri Ripple (XRP) na 0,01 USD.

Výskumný tím predpovedá, že platforma siete Ethereum” stratí v roku 2028 takmer polovicu zo svojej súčasnej hodnoty.

Vývoj kryptoekonomiky v nasledujúcich 10 rokoch

Štúdia tiež prezentuje závery týkajúce sa zhodnotenia kryptoaktív. Tie sú potrebné na podporu rastu ekonomiky podľa predpokladaného modelu jej vývoja. Štúdia poskytuje aj odhad stavu trhu na najbližších desať rokov.

Podľa správy vzrastie hodnota kryptoaktív, potrebných na podporu ekonomiky, z približne 500 miliárd dolárov budúci rok na 3,6 bilióna dolárov do roku 2028.

 V súčasnej dobe sa prevažná väčšina trhovej kapitalizácie kryptomien drží na tradičných trhoch. Sú to tzv. uchovávatele hodnoty, pričom offshore vklady tvoria takmer 40 percent z celkového objemu. Napriek rastu TAM (celkový adresovateľný trh), ktorý sa nachádza v oblasti výpočtovej techniky, ukladaniu dát atď., klesne potrebná trhová kapitalizácia kryptomien, potrebných k podpore využívania tohto typu ekonomiky, akonáhle dôjde k prechodu na vyššiu rýchlosť …

Záver

Zaujímavé je, že tím výskumníkov dospel k podobnej predikcii vývoja kryptomien. Tak je to uvedené v správe údajne od niekoho z nie príliš vzdialenej budúcnosti. Túto správu prinesieme tiež v nasledujúcich článkoch (skôr pre zaujímavosť).

Zdroj: Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.