[PREHĽAD TRHU] Dnes opäť v zelenom – DOGE pokračuje svoj bull-run!

BITmarkets BITmarkets

Keď som včera písal o pumpe, ktorú zaznamenala kryptomena Dogecoin, naozaj som nečakal, že v priebehu niekoľkých hodín príde ďalšia. DOGE ukazuje silu svojej komunity (resp. silu manipulátorov s veľkým počtom coinov) a za posledných 24-hodín zaznamenal nárast o neuveriteľných 27 %! Tým sa dostal na 24. priečku v rebríčku kapitalizácie a predbehol coiny, ako QTUM, 0x, Ziliqa, Siacoin, Basic Attention Token alebo Waves.

Je teda čas nakúpiť nejaké Dogeciony? Stále hovorím nie. Tento vývoj nie je dlhodobo udržateľný. Pravdepodobne ide o pokus o vzbudenie pozornosti, nalákanie nič-netušiacich investorov a traderov a následne zaklapnutie pasce. Klasická Pump&Dump schéma. Pre tých, ktorí majú iný názor mám jednu otázku:

“Naozaj si myslíte, že do Dogecoinu niekto behom dvoch dní natlačil 150 miliónov dolárov?”

O toľko sa totiž dvihla kapitalizácia tejto kryptomeny.

Drvivú väčšinu volume sme zaznamenali na burze Gate.io – 15 miliónov dolárov. Na druhej priečke je s piatimi miliónmi Poloniex a tretí Bittrex sprostredkoval obchody s Dogecoinmi v objeme 4,5 milióna dolárov. Ďalej nasledujú neznáme čínske burzy.

Trh sa dnes krásne zelená

Dobrou správou je, že po včerajšej korekcii sa nám zase zelená. Bitcoin zaznamenal rast o jedno percento a podobne sú na tom aj ďalšie highcap coiny. Teda… až na EOS, ktorý postupne zmazal včerajšie straty a upevnil si tak svoju pozíciu piatej najhodnotnejšej kryptomeny. S kapitalizáciou presahujúcou 5,6 miliardy dolárov pomaličky začína dýchať na chrbát aj Bcashu. Pri tomto tempe ho behom dvoch mesiacov možno aj prekoná.

kryptomeny

Zvyšok TOP10 kryptomien nezaznamenal žiadny divoký rast. Na 11. priečke je však Monero, ktoré vďaka 10 % pumpe konečne prekonalo magickú hranicu 100$. Ak sa weekly svieci podarí uzavrieť nad touto hladinou, vytvorí sa z nej silný support. Najprv, ho však potrebujeme ešte aspoň raz otestovať. Menšia korekcia ku stovke je teda viac než pravdepodobná.

Zaujímavo vyzerá aj kryptomena Nano, ktorá po včerajšom krachu vymazala všetky straty a pomaličky stúpa na úroveň weekly high.

Bitcoin zápasí s okrúhlym číslom

Bitcoin včera ustál korekciu a neprepadol sa pod 6800$. To je dobré znamenie. Technická analýza ukazuje UP a dokonca aj indikátor na TradingView ukazuje BUY. Včera sa však na dne korekcie dostal do oblasti Sell, takže by ste sa ním nemali riadiť. Pekne však naznačuje náladu na trhu.

BTC/USD shorty na Bitfinexe stále klesajú. Zo svojho ATH (40 000 BTC) už klesli na 24 000. To je stále dosť veľa, ale jasne to naznačuje, že obchodníci začínajú Bitcoinu veriť a pripravujú sa na ďalšie stúpanie.

1D BTC-USD shorts - Bitfinex

1D BTC/USD Shorts – Bitfinex

Ak sa nám podarí prekonať technickú hladinu 7200$, máme otvorenú cestu až ku dlhodobej klesajúcej trendline, ktorá nás zhora obmedzuje približne na hodnote 7500$. Po jej prekonaní sa môžeme dostať až na úroveň predchádzajúceho lokálneho high – 8300 až 8500$. Nebuďme však priveľkí optimisti. Nakupovať Bitcoin sa podľa mňa momentálne neoplatí. Ak chcete HODL-ovať, počkajte si, až znova padneme na 6000$. Nebojte sa, tento support ešte aspoň raz (pravdepodobne viackrát) otestujeme, než sa vydáme TO THE MOON!

1D BTC/USD 29.8.2018 - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Ak obchodujete, poobzerajte sa radšej po kvalitných midcap altcoinoch. Tie majú v krátkodobom horizonte potenciál spraviť desiatky percent. Ak chcete pomoc, pozrite sa na denné updaty, ktoré nájdete na Trading11.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 altcoiny

Najstratovejšie altcoiny

low5 altcoiny

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.