Pred výrazným rastom Bitcoinu môžeme očakávať pád

BITmarkets BITmarkets

Azda všetci z nás už netrpezlivo čakajú, kedy sa kryptomeny aspoň sčasti priblížia k hodnotám, aké mali na konci minulého roku. Veď pozitívnych správ bolo v posledných dňoch viac ako dosť. Čím ďalej, tým viac spoločností sa venuje nielen blockchainu, ale aj priamo rôznym kryptomenám. Niektoré z nich dokonca vytvárajú aj vlastné ako napríklad McDonalds s jeho vlastnou alternatívou digitálnej meny. Ani to však nemusí znamenať, že nás v blízkej budúcnosti čaká iba rast.

Čo odďaľuje rast Bitcoinu?

Negatívny dopad na cenu Bitcoinu môže mať naozaj veľa faktorov. Jedným z nich bolo napríklad zamietnutie ETF bratov Winklevossov. Bola to veľmi očakávaná udalosť a mnoho fanúšikov kryptomien si myslelo, že ak by ETF bolo schválené, Bitcoin a iné kryptomeny by sa mohli dostať do mainstreamu oveľa rýchlejšie.

Ďalším faktorom je bezpochyby manipulácia. Ukazovať prstom priamo na ľudí, ktorú ju majú na svedomí ,je asi ťažké a hlavne je to úplne nepodstatné. Robia to určite najmä veľryby, ktoré majú na to dostatok prostriedkov a snažia sa tak obohatiť ešte viac. Všetci vedia, že trh s kryptomenami je veľmi volatilný a kedže sa v ňom stále nachádza pomerne málo financií, ovplyvniť cenu nie je až tak náročné. Určite je aj toto jeden z dôvodov, prečo Bitcoin ešte stále nezaznamenáva obrovský rast.

Emócie. Azda najväčší nepriateľ Bitcoinu v dnešných dňoch. Aj keď ľudia pohybujúci sa v kryptosvete veria v rast ceny Bitcoinu, asi zatiaľ nie je ten správny okamih k rastu. Ľudia akoby stále verili, že Bitcoin môže spadnúť na hranicu 5000 možno až 4000 dolárov (kedy chcú pochopiteľne určite všetci nakúpiť).

Kedy sa zmení sentiment?

25. januára 2019. Asi. Možno. Teda, vlastne možno ani nie. Pochopiteľne to nikto nevie. Ale správ, najmä tých pozitívnych, naozaj pribúda. Napríklad ICE (Intercontinental Exchange vlastniaca NYSE), má v pláne vytvoriť Bakkt platformu, ktorá môže byť skutočným prelomom (viac v tomto článku).

Ešte dávnejšie sa ku vstupu do kryptomien vyjadrila aj obrovská nadnárodná spoločnosť BlackRock. Aj toto je pre inštitucionálnych investorov jasný dôkaz, že sa s kryptomenami môže stať niečo naozaj významné. Je len otázkou času, kedy to naozaj príde a či bude spúšťač nejaká veľká novinka alebo sa iba postupom času zmení sentiment okolo kryptomien ako takých.

Záver

Pochopiteľne, nikto z nás nemá čarovnú krištáľovú guľu, pomocou ktorej by sme videli do budúcnosti. Nevieme teda zaručiť, že hodnota Bitcoinu skutočne klesne pred poriadnym rastom. Možno nás kryptomeny prekvapia a rast sa začne už čoskoro bez väčšieho dumpu. Avšak ruku do ohňa by za to nedal asi nikto. Preto sa radšej nechajme prekvapiť tým, čo si Bitcoin spolu s ostatnými kryptomenami pre nás pripraví.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cryptodisrupt.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.