Tom Lee: Starbucks pomôže kryptomenám do mainstremu

BITmarkets BITmarkets

Jedna z najzvučnejších a najoptimistickejších postáv z kryptosveta, Tommy Lee, sa po pomerne dlhšej odmlke opäť prihlásil o slovo. Komentoval dianie a aktuality na kryptotrhu prostredníctvom svojho Twitter účtu, kde sa opäť vyjadril veľmi pozitívne ohľadom budúcnosti kryptomien.

Bakkt od ICE môže byť prelomovou platformou

Optimistické vyjadrenia od Toma Leeho prišli potom, čo ICE (Intecontinental Exchangem ktoré vlastní napríklad aj New York Stock Exchange) uverejnila informácie o vytvorení novej Bakkt platformy. Prostredníctvom tejto platformy by sa mohli kryptomeny dostať do mainstreamu a to napríklad pri spolupráci medzi platformou Bakkt a Starbucksom alebo BCG.

Cieľom tejto platformy by bolo vytvoriť regulované a globálne miesto, kde by si mohli investori zakúpiť kryptomeny. Kryptomeny by sa prostredníctvom takejto platformy (spolu s vhodnými spoluprácami ako napríklad so Starbucksom) mohli dostať do mainstreamu oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

„Prvou úlohou Bakkt platformy bude vytvoriť regulované miesto, na ktorom budú môcť investori kúpiť a predať Bitcoin voči iným fiat menám. Pre Bitcoin sme sa rozhodli z veľmi logického dôvodu a to, že ide o najznámejšiu kryptomenu s najväčšou likviditou.”

Tak zneli slová zakladateľa a CEO spoločnosti ICE, Jeffrieho Sprechera. Rovnako si myslí, že kľúč k úspechu tejto platformy vedie cez transparentnosť, regulácie a vybudovanie dôvery voči kryptomenám (platí najmä pre inštitucionálnych investorov).

Starbucks otvára blockchainu dvere dokorán

Názory na Bitcoin sa pritom priamo v Starbuckse líšia, avšak cieľ tejto spoločnosti je jednoznačný. Mať digitálne meny ako spôsob platby za produkty a služby ponúkané v Starbuckse. CEO tejto renomovanej značky, Howard Schultz, je napríklad stále veľmi skeptický ohľadom Bitcoinu samotného. Myslí si, že blockchain má určite budúcnosť ako v Starbuckse, tak aj vo svete. Nemyslí si však, že BTC bude vhodným platidlom do budúcna.

Viceprezidentka Starbucksu, Maria Smith sa takisto vyjadrila, že Starbucks robí všetko preto, aby kráčal s dobou a uvedomuje si, že kryptomeny a digitálne aktíva medzi takéto trendy určite patria:

„Preto sa Starbucks snaží nájsť regulované a dôveryhodné spôsoby, akými by mohli zákazníci platiť za naše služby pomocou digitálnych aktív a mien.”

Táto celosvetovo známa značka (najmä výbornej kávy) má globálne milióny užívateľov. Spolupráca medzi Bakkt platformou a Starbucksom by tak mohla kryptomeny priniesť do mainstreamu a urýchliť ich adaptáciu. Rovnako by však zavrela ústa „haterom kryptomien,” ktorí často označujú práve neschopnosť minúť kryptomeny na reálne produkty ako jeden z najväčších nedostatkov tohto novodobého fenoménu.

CEO BKCM (investičnej firmy, ktorá sa špecializuje na kryptomeny a digitálne aktíva), Brian Kelly si takisto uvedomuje, dôležitosť tejto správy:

„Ľudia sa stále pýtajú, kde môžu minúť kryptomeny. Ak by sa takáto spolupráca podarila odpoveď by bola: V každom Starbuckse. Práve táto spoločnosť akoby bola pod tlakom verejnosti, ktorá „núti” danú spoločnosť uviesť kryptomeny ako platobnú možnosť.”

Záver

Bitcoin, Ethereum, Litecoin a iné meny sa pomaly, ale isto začínajú dostávať do obchodov. Starbucks je v tomto smere asi jedna z najpokrokovejších spoločností na svete. Dopyt po kryptomenách ich núti prehodnotiť svoj prístup ku platbám a možno práve táto firma privedie kryptomeny do mainstreamu. My jej v tom budeme určite držať palce.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com
futurism.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.