Už dve švajčiarske banky pracujú s kryptomenami – Bitcoin zatiaľ nereaguje na záplavu dobrých správ

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Švajčiarsko je jednou z mála európskych krajín, ktoré neobmedzujú kryptomeny. Práve naopak! Táto krajina, známa vďaka svojím bankám a hodinkám, experimentuje s krypto-technológiami a pokúša sa vytvoriť výhodné podmienky pre firmy, ktoré sa zaoberajú internetovými menami a blockchainom. Je fajn sledovať, ako stále viac mocných ľudí a inštitúcií berie krypto vážne.

Švajčiarsko – krajina, ktorá podporuje kryptomeny

Zo Švajčiarska sa pomaly, ale isto stáva nová krypto-veľmoc. Podporuje mining, ICO a dve veľké banky začínajú pracovať s kryptomenami. Falcon Private Bank už v júli 2017 zaradila Bitcoin do svojho portfólia a aktívne s ním obchoduje. Zmenila tak status quo. Do tej doby totiž banky buď ignorovali, alebo negovali akúkoľvek digitálnu menu.

Po novom sa do „exkluzívneho” krypto-bank-klubu pridal ďalší švajčiarsky velikán. Maerki Baumann, súkromná banka z Zürichu, bude akceptovať digitálne meny. Jedinou podmienkou je, že poslať môžete iba coiny vzniknuté ťažbou alebo získané za predaj služby. Inými slovami, ak ste krypto ukradli alebo získali obchodovaním na burze, nateraz máte smolu.

Momentálne síce nie je úplne jasné, ako to chce Maerki Baumann kontrolovať a je otázne, či ide o krok správnym smerom. Samotná banka priznala, že v tomto smere má veľké rezervy. Chýbajú jej spoľahlivé historické dáta o cenách, volatilite a volume kryptomien. Niet sa čomu čudovať, väčšina búrz s kryptomenami nie je regulovaná, a tak sa dátam, ktoré poskytujú, nedá veriť. Ani CoinMarketCap v žiadnom prípade nie je dobrý zdroj informácií.

Každopádne, je fajn sledovať, ako sa názory inštitúcií otáčajú.

Na Bitcoin dobré správy nepôsobia

V posledných mesiacoch sa neustále zvyšuje záplava dobrých správ. Stačí sa pozrieť na Kryptomagazin. Klesajúci trend Bitcoinu však naďalej trvá (a pravdepodobne ešte chvíľu trvať bude). Netreba však strácať nádej. Pozitívny fundament nakoniec bude mať vplyv aj na hodnoty kryptomien na burze. Na prelome rokov 2017/2018 však praskla ďalšia veľká krypto-bublina a následky pociťujeme dodnes.

Ak chcete pomoc pri obchodovaní, na Trading11 každý deň nájdete novú analýzu Bitcoinu. Využite limitovanú ponuku a získajte na týždeň prístup ku všetkým analýzam Bitcoinu iba za 1,99 € (49 Kč).

Trhom teraz hýbu emócie a nie reálne udalosti. Coiny ešte stále hľadajú svoje dno a ceny sa najprv musia ustáliť, aby mohli začať ďalej rásť. Ja osobne aj naďalej odporúčam HODL. Po krátkom rallye na 8 300 $ cena Bitcoinu zase padá a čoskoro sa naskytne ďalšia príležitosť k nákupu. Tentokrát by sme mohli klesnúť aj k mýtickým 5000 $, ktoré predpovedá stále viac a viac ľudí.

Čo čítať ďalej?

Krypto prenikne do celej ekonomiky, hovorí švajčiarsky minister

Zdroj:
bitcoinist.com

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka