Trh s kryptomenami cez víkend opäť rastie. Po včerajšom prepade sa Bitcoin pozviechal a opäť klope na dvere hladiny 13 000 $. Za posledný týždeň je v zisku o neuveriteľných 16% a jeho graf začína nebezpečne pripomínať parabolu. Otázkou je, či sa dočkáme ešte jednej pumpy, než sa zrúti na najbližší silný support. O tom, že je októbrový rast nezdravý, svedčí aj fakt, že ďaleko prekonáva väčšinou altcoinov. Samozrejme, česť výnimkám ako Litecoin či Chainlink.

Chcete vedieť, na ktoré cenové hladiny si dať pozor? Prečítajte si našu analýzu: Bude BTC pokračovať v raste? TOP 3 kľúčové cenové úrovne

Tak ako tak, Bitcoin dnes už tretíkrát testuje hladinu 13 000 $. Dosiaľ sa mu nikdy nepodarilo uzavrieť nad ňou daily sviecu. Do konca dnešnej trading session ostáva ešte šesť a pol hodiny, takže je dosť možné, že aj tento pokus nakoniec zlyhá.

Bitcoin 30m
Bitcoin 30m

Dôležitá je teraz hlavne cena, na ktorej uzavrie weekly svieca. Ak nepríde nedeľný dump, mohlo by to byť nad augustovým high 12 500 $, čo by bolo mierne bullish. I keď lepšie by bolo ak by sme uzavreli v okolí 14 000 $. Prečo? Pretože RSI divergencia.

Ak neviete o čo presne ide alebo ako ju obchodovať, určite si prečítajte náš článok: 

Čo je divergencia a ako ju využiť vo svoj prospech?

RSI divergencia na daily Bitcoin grafe

I keď Bitcoin je teraz v skutočne prekérnej pozícii. Na vyšších timeframoch môžeme vidieť výraznú RSI divergenciu. Bitcoin je aktuálne v prekúpenej zóne a jeho RSI je nižšie, než bolo v auguste. Cena je však vyššie čo naznačuje, je prichádza čas na korekciu.

1W Bitcoin RSI divergencia
1W Bitcoin RSI divergencia

Aby sa divergencia obrátila, býci musia potlačiť cenu ešte aspoň o 500 $ vyššie. A musí to byť rýchle, inak pôjdeme dole. Takéto divergencie vidí doslova každý a nie je múdre brať ich na ľahkú váhu.

I keď, musíme uznať, že táto divergencia nie je nijak veľká a býkom postačí vytiahnuť RSI o pár bodov, aby bola zneplatnená. To však neznamená, že je všetko v poriadku. Na grafe (dole) si môžete všimnúť divergenciu z minulého roka, ktorá ukončila bullrun a ani o rok a štvrť neskôr sme neprekonali high z júna 2019.

1W Bitcoin RSI divergencia z roku 2019
1W Bitcoin RSI divergencia z roku 2019

Stačilo pritom potiahnuť parabolu iba o pár stoviek dolárov vyššie a divergencia by bola zneplatnená. Nuž, tak to vo svete chodí.

Veríte, že Bitcoin v roku 2020 dosiahne historické maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Takže v takejto situácii je Bitcoin. Ale Čo AMD či Intel? Tieto dve spoločnosti momentálne zažívajú skutočne zaujímavý obrat. AMD v posledných rokoch kradne Intelu market share a prichádza aj do notebookov. Vidno to aj na hodnote akcií oboch spoločností:

Analýza technologických gigantov – AMD valcuje konkurenčný Intel