Bude BTC pokračovať v raste? TOP 3 kľúčové cenové úrovne

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

BTC obsahuje podľa údajov z Whalemap tri veľrybie klastre okolo 12,000 dolárov, ktoré môžu slúžiť ako kľúčové technické úrovne. Úrovne 11,857 dolárov, 12,256 dolárov a 12,868 dolárov by pravdepodobne pôsobili ako dôležitá oblasť podpory a odporu.

V predchádzajúcich cykloch sa aktivita veľrýb zhodovala s významnými cenovými pohybmi na rozhodujúcich technických úrovniach. Napríklad Cointelegraph uviedol, že veľryba po rokoch hodlingu predala BTC za 12,000 dolárov. V nasledujúcich týždňoch bitcoin klesol na úroveň pod 10,000 dolárov.

Klastre BTC veľrýb
Zhluky BTC veľrýb

Čo sú zhluky veľrýb a prečo sú dôležité?

Zhluky veľrýb sa vytvárajú, keď veľryby nakupujú bitcoiny a nepohybujú svojimi držbami BTC. To naznačuje, že veľryby hromadia bitcoiny v oblastiach, kde sa zhluky zhmotňujú.

Väčší klaster bitcoinových veľrýb sa sformoval na 11,857 dolárov, s predchádzajúcimi klastrami na 11,288 až 11,465 dolárov. Z krátkodobého hľadiska to znamená, že 11,857 dolárov je veľrybami považovaných za veľkú oblasť podpory.

Teraz by bitcoin musel zostať nad 11,857 USD alebo sa nad ním konsolidovať, aby dosiahol širšiu rally. Ideálna technická štruktúra pre pokračovanie rally by bola stabilizácia na 11 900 dolárov.

Čítajte tiež – BTC napumpovaný vďaka Paypalu – ktoré altcoiny budú podporované?

Po významnom zotavení by určitá konsolidácia na neutralizáciu trhu s futures mohla viesť k zdravšiemu pokračujúcemu trendu stúpania.

Od 2. októbra, za niečo viac ako tri týždne, sa cena bitcoinu vyšplhala oproti americkému doláru o 24%. V rovnakom období zlato mierne vzrástlo o 0,2%, pretože BTC prekonalo väčšinu rizikových a bezpečných aktív.

BTC vs. zlato
BTC vs. zlato

Počas väčšiny rally futures, trh vykazoval negatívne alebo neutrálne miery financovania. Samotná rally ako taká nebola veľmi preplnená a nehrozí jej veľké stiahnutie. Korekčný pohyb cien po mesiaci dôsledného uzdravovania by však mohol ďalej stabilizovať pohyb nahor.

Prečo sa v týchto bodoch hromadia veľryby BTC?

Veľryby mohli nakupovať celý čas od 11,000 do 12,000 dolárov kvôli kontextu súčasnej rally. Technicky vzrástol bitcoin z trojročného rozsahu, pričom denný graf potvrdzuje najvyšší cenový bod od januára 2018. Denná sviečka bitcoinu sa takmer tri roky nikdy neuzavrela nad 12,900 dolárov.

Posilňuje sa aj vnímanie bitcoinu ako potenciálneho konkurenta voči zlatu. V dôsledku toho bol inštitucionálny dopyt po BTC výrazne zvýšený, čo vidno z nárastu trhu s futures.

BTC sa oddeľuje od ostatných trhov. Historicky bitcoin prosperuje, keď je spoľahlivosť na svetových trhoch a v iných triedach a odvetviach aktív minimálna.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre