Bitcoin kopíruje cestu na ATH
Bitcoin kopíruje cestu na ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Populárny kryptomenový analytik a obchodník so pseudonymom PlanB nedávno zverejnil analýzu, podľa ktorej Bitcoin kopíruje obdobie, keď dosiahol svoje predchádzajúce historické maximum.

Bitcoin kopíruje cestu na historické maximum

Analytik PlanB sa vo svojej najnovšej analýze tvrdí, že súčasný pohyb Bitcoinu odráža vzorec, ktorý v minulosti predchádzal nárastu na historické maximum 69 000 dolárov.

PlanB sa opiera aj o historické súvislostí. Bitcoin koncom roka 2017 prelomil hranicu 19 000 dolárov a následne klesol až pod cenu 4 000 dolárov, kde zotrval až do apríla 2019. Následne pokračovali dlhé obdobia rastu, ktoré boli zakončené historickým maximom.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena posledný týždeň raketovo narástla!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval s cenou 19 619 dolárov, čo predstavuje nárast o približne 1,7 % za posledných 24 hodín. Analytik poznamenal, že Bitcoin aktuálne odráža úrovne z rokov 2011, 2015 a 2019.

Korelácia BTC s indexom S&P 500 bude podľa analytika nakoniec viesť k celkovému zotaveniu z dlhodobej korekcie.

Len nedávno sa ľudia sťažovali na koreláciu BTC s indexom S&P 500, a to len preto, že cena oboch aktív klesla. Korelácia tu bola vždy. Nemajte obavy, obe tieto aktívu budú nakoniec rásť,“ dodal PlanB

PlanB na záver dodal, že väčšina predajov, ktoré boli zaznamenané za posledný rok, pochádza od obchodníkov, ktorí znižujú svoje straty po nákupe na hladine 60 000 dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance