Huobi token narástol o 100 percent
Huobi token narástol o 100 percent. Zdroj: Shutterstock.com/Irkhamsterstock

Táto kryptomena dokázala narásť až o 100 % za jediný týždeň a stala sa tak najziskovejším digitálnym aktívom z TOP 100 podľa trhovej kapitalizácie. Čo spôsobilo raketový rast Huobi tokenu?

Huobi token (HT) je najvýkonnejšia kryptomena za posledných 7 dní. Ako vidíme na grafe nižšie, po dlhšej nízko volatilnej oblasti sa cena raketovo dostala na cenu 7,79 dolára v čase písania článku. Ešte pred týždňom sa cena pohybovala len tesne nad 4 dolármi. Z hľadiska technickej analýzy sa rezistencia nachádza na zóne od 8,50 do 10 dolárov. RSI taktiež signalizuje prehriaty trend, no z krátkodobého hľadiska cena ešte môže pokračovať do spomínanej zóny.

Huobi token cena
Huobi token cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo Huobi token rastie?

Čo spôsobilo tento rast? Sú na to predovšetkým dva hlavné dôvody: regulácia ponuky a verejná podpora. Pod reguláciou ponuky chápeme to, že burza použila časť svojich príjmov na nákup a spaľovanie HT. To logicky znížilo ponuku tokenov a tak sa zvýšila ich cenu, keďže dopyt ostal konštantný.

Pre lepšiu predstavu, Huobi v septembri spálil 411 000 HT v hodnote približne 1,863 milióna dolárov. Vo februári 2022 platforma implementovala svoj druhý program spaľovania tokenov, pričom z obehu odstránila 602 000 tokenov HT v hodnote 5,8 milióna dolárov. Druhým dôvodom je aj získanie verejného overenia pre Huobi token.

Huobi token
Huobi token. Zdroj: shutterstock.com/Stanslavs

Tento cenový rast navyše nastal uprostred správ, že Justin Sun, zakladateľ siete Tron, odhalil svoju novú úlohu poradcu burzy Huobi, pričom vlastní desiatky miliónov jej tokenov. Zakladateľ Tronu dodal, že sa chce zamerať na globálnu expanziu burzy Huobi a vrátiť ju aj do Číny, kde mala pôvodné sídlo.

Začiatkom tohto mesiaca predal zakladateľ spoločnosti Huobi Leon Li Lin svoj podiel v spoločnosti About Capital, čo prinesie dostatočnú finančnú injekciu. Peniaze majú slúžiť na zabezpečenie rizík a na globálnu strategickú poradnú radu. V auguste sa dokonca objavili správy, že Li Lin sa snaží predať aj svoj podiel v Huobi v hodnote 2 až 3 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Profesor Siegel upozorňuje, že kryptomeny určite v budúcnosti porastú. Čaká Bitcoin už teraz rast 30 %?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance