Kryptomeny a finálna kapitulácia
Kryptomeny a finálna kapitulácia. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Mnohokrát v histórii bol október mesiacom, keď sa akciové trhy prepadli a za posledných niekoľko desaťročí práve v tomto období ceny zaznamenali veľký zostup. Preto je na mieste položiť si otázku, či podobný scenár zažijú akcie aj v roku 2022 a ako to ovplyvní kryptomeny.

Aj napriek mnohým odlišnostiam, akciový trh a kryptomenový trh vysoko korelujú, čo znamená, že ich trendy sú väčšinou rovnaké. Podobnosť trendov ale nehovorí o ich sile. Napríklad kryptomenový trh reaguje volatilnejšie v porovnaní s akciovým. Masívne prepady na akciových trhoch boli predovšetkým počas októbra v roku 1987, 1990, 1997 a 2008.

Generálny riaditeľ spoločnosti Global Macro Investor Raoul Pal 17. októbra upozornil na tieto historické prepady trhu a povedal, že podobný pokles môžu trhy zaznamenať aj v tomto roku. Ekonomický expert dospel k záveru, že rok 2022 by mohol byť ďalším na zozname:

„Október je pre trhy vždy strašidelným mesiacom, najmä ak sa nachádzame uprostred recesie. Typický októbrový krach sa môže odohrať aj tentoraz.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zaznamenajú kryptomeny konečnú kapituláciu?

Raoul Pal poukázal na to, že súčasný klesajúci trend je najväčším zničením bohatstva v histórii v dolárovom vyjadrení. To viedlo investorov k extrémne negatívnemu sentimentu aj na trhu kryptomien. Kapitalizácia kryptomien medzitým od polovice júna osciluje okolo úrovne 1 bilióna dolárov a všetci čakajú na to, či Bitcoin vytvorí nižšie minimum, alebo udrží to posledné.

Ak by došlo k záverečnej kapitulácii, mohli by sme očakávať prepad o približne 25 %, podobne ako na konci korekcie z novembra 2018. Keďže nálada na trhu je stále pesimistická, k prepadu by naozaj mohlo dôjsť. Analytik Josh Rager uviedol, že súčasná letargia trhu mu pripomenula september 2018 tesne predtým, ako trh začal padať.

Mohlo by ťa zaujímať: Profesor Siegel upozorňuje, že kryptomeny určite v budúcnosti porastú. Čaká Bitcoin už teraz rast 30 %?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance