Pomocou Binance coinov si môžete zarezervovať ubytovanie na viac než 450 000 miestach

1
binance

Na Tripio, čo je na blockchaine vyvinutá platforma na rezerváciu ubytovania, si môžu teraz držitelia Binance Coinu (BNB) zarezervovať ubytovanie v cca 450 000 hoteloch či ďalších ubytovacích jednotkách práve pomocou tohto tokenu.

Včera, 4. decembra 2018, Tripio oficiálne oznámilo uzatvorenie strategického partnerstva s Binance. To umožní viac než 10 miliónom aktívnych užívateľov Binance využiť ich BNB token ako jednu z hlavných mien na Tripio platforme pri hľadaní ubytovania.

CZ Binance

@cz_binance

oh, can’t wait to try this. I might just check out of my hotel now and to rebook. Many thanks for supporting !

Tripio@thetripio

【Breaking News】We are pleased to announce a strategic partnership with @Binance. From now on, more than 10 million users of Binance can make reservation for 450,000+ hotels worldwide using $BNB on Tripio. Thanks for the support of @cz_binance#blockchain #TRIO #Crpyto

Zobrazit obrázek na Twitteru

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 228.

Význam kryptomien pre obchodníkov

Počas posledných dvoch rokov mnoho veľkých firiem, ako napríklad Expedia, Microsoft, či Steem, oznámilo integráciu virtuálnych mien. Napríklad v júli tohto roku jeden z veľkých japonských obchodníkov umožnil platby v BTC stovkám tisícom svojich zákazníkov. Bohužiaľ, niekoľko slabých miest kryptomien viedlo k tomu, že obchodníci sa dočasne vzdali prijímania digitálnych aktív ako platobnej metódy a všetky vyššie uvedené iniciatívy boli zastavené.

Dlhý doba overenia transakcie, vysoká volatilita a nedostatok likvidity boli troma hlavnými faktormi, ktoré obchodníkom v minulosti najviac sťažovali život. Tieto problémy boli ale už čiastočne vyriešené implementáciou riešenia pre škálovateľnosť a pre stablecoiny.

Pripomínam výrok finančného riaditeľa spoločnosti PayPal, Johna Raineyho. Ten sa na adresu kryptomien v máji tohto roku vyjadri celkom drsne:
„Pre vysokú volatilitu kryptomien zažili obchodníci veľké cenové výkyvy, ktoré priamo ohrozovali životaschopnosť ich podnikania. Ak ste obchodník a máte napríklad 10-percentnú maržu na produkte, ktorý predávate, akceptujete platbu napríklad v Bitcoinoch, a nasledujúci deň spadne hodnota BTC o 15 percent, tak ste na tomto obchode práve prerobili.“
John má síce pravdu, ale je potrebné dodať, že mu všeobecne virtuálne meny ležia poriadne v žalúdku. Obchodníci totižto aktívne skúmajú alternatívy k PayPalu či k obdobným systémom platieb už mnoho rokov, a to vďaka vysokým poplatkom, ktoré sú nútení zaplatiť. Pri PayPale sa poplatky za konverziu a za transakciu často vyšplhajú až na 6 percent z ceny transakcie nielen pre obchodníkov, ale aj pre kupujúcich a pre individuálnych užívateľov.

Tip pre vás: Bitcoin by už čoskoro mohol predbehnúť MasterCard v dennom transakčnom volume

A práve kryptomeny ponúkajú obchodníkom efektívnu a praktickú alternatívu k existujúcim centralizovaným systémom. Zatiaľ sme však ešte len na počiatku. Je potrebné urobiť ešte značný počet krokov na to, aby kryptomeny začal využívať čo najväčší počet obchodníkov. Dovtedy, kým sa to podarí, budeme ešte dlho počúvať hlasy kritikov o tom, aké je využitie tejto platobnej metódy vlastne obmedzené.

Uzatvorené partnerstvo medzi Binance a Tripio, ktoré otvorilo svoju platformu BNB tokenu, predstavuje ďalší dôležitý míľnik v prijatí digitálnych mien obchodníkmi.

Mohlo by vás zaujímať: Ďalší z dôkazov adopcie kryptomien – múzeum v USA bude prijímať platby v BTC

Čo ďalej?

Ďalším krokom k všeobecnému prijímaniu kryptomien je prispôsobenie na veľké firmy, ktorých zástupcov som spomínal v úvode (Expedia, Microsoft, Steem, …), aby znovu zvážili integráciu virtuálnych mien.

Vzhľadom na fakt, že infraštruktúra potrebná pre kryptomeny sa stále vyvíja a rastie, rovnako ako sa zvyšuje všeobecné povedomie o digitálnych aktívach v dlhodobom horizonte, tak by mohli vedúce platformy znovu prehodnotiť možnosť pridania digitálnych aktív ako ďalšej možnosti platieb.

Volatilita kryptomien, ktorú finančný riaditeľ spoločnosti PayPal popísal ako veľký problém pre obchodníkov, viedla k vzniku regulovaných a kontrolovaných stablecoinov. Tie môžu byť veľmi dobrou voľbou.

Záver

Pre virtuálne meny je toto spojenie iste skvelou správou. Je až nevyhnutné povedať: „Dobrého nie je nikdy dosť.“ Kryptokomunita musí aj naďalej pokračovať v budovaní a v posilňovaní infraštruktúry a povzbudzovať obchodníkov a veľké obchodné konglomeráty, aby zvážili integráciu digitálnych aktív.

Zdroj
ccn.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Marek
Guest

Ja osobne v tom veľkú správu nevidím. Pomocou Travaly sa bude dať od 1. kvartálu 2019 zarezervovať ubytovanie nielen akoukoľvek kryptomenou ale aj priamo fiatom pomocou kreditky. V priebehu decembra 2018 plánujú do svojej databázy pridať ďalších 440.000 hotelov.