Bývalý CEO PayPalu: Bitcoin je „nevyužiteľný platobný systém a neprijateľný držiteľ hodnoty”

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Áno, my vieme, že je to šokujúce. To, že bývalý CEO PayPalu, Bill Harris, neverí kryptomenám je to isté ako povedať, že CEO Pepsi si myslí, že Coca Cola chutí divne. Logika je veľmi, veľmi podobná. Problémom v oboch prípadoch je, že porovnávané strany sú priamymi konkurentmi na jednom trhu, a tak je pochopiteľné, že sa ľudia z Pepsi (napríklad PayPal) budú snažiť podryť autenticitu a dôveryhodnosť Coca Coly (povedzme, že kryptomeny, keďže Coca Cola je lepšia ako Pepsi).

Cena Bitcoinu ešte klesne

Bill Harris, bývalý CEO PayPalu, sa v rozhovore pre CNBC vyjadril, že kryptomeny na čele s Bitcoinom nemajú žiadnu hodnotu. Práve preto cena pôjde ešte nižšie a pravdepodobne skončí na nule. Navyše, vidí veľa problémov s kryptomenami ako napríklad pomalé transakcie, vysoké poplatky a problémy so škálovaním.

Bitcoin kult často vydáva rôzne vyjadrenia o tom, aké sú kryptomeny rýchle, lacné, efektívne, bezpečné a ako budú celosvetovo akceptovateľné. Avšak teraz nie sú ničím z toho.”

Tak zneli slová Billa Harrisa pre CNBC a ich reláciu Fast Money. Práve v CNBC sa o kryptomenách často hovorí, avšak nie vždy práve v dobrom (ale ani nie stále v zlom). Nazvať však fanúšikov a podporovateľov kryptomien „Bitcoin kultom”, je možno trochu scestné a prehnané. Vo svojich vyjadreniach však Bill Harris pokračoval ďalej a kryptomenám poriadne „naložil”.

„My už digitálne meny máme. Máme také digitálne meny, ktoré sú stabilné, majú reálnu hodnotu a sú celosvetovo rozšírené. Už také meny máme, sú nimi napríklad dolár, yen a tak ďalej.”

Bill Harris kryptomeny nešetril

Bill Harris je určite človek, ktorý kryptomeny nemá moc v láske. Už v apríli tohto roku sa vyjadril, že kryptomeny sú iba obrovská „pump-and-dump schéma, akú ešte tento svet nezažil.” Tento utorok sa však vyjadril, že Bitcoin nemá žiadnu hodnotu a to je jeden z dôvodov, prečo sa jeho cena eventuálne dostane na nulu.

O tom, či majú kryptomeny reálnu hodnotu a čo to reálna hodnota (intrinsic value) je, sme  informovali napríklad v tomto článku.

Bill Harris si však rypol aj do tohto. Podľa neho kryptomeny ani Bitcoin nemajú žiadnu reálnu hodnotu (intrinsic value). Podľa neho musí niečo kryptomeny podporovať ak chcú mať hodnotu. A to niečo zatiaľ on nevidí alebo nevníma. Podľa jeho slov Bitcoin nevytvára žiadny príjem ani profit. Sám je to podľa neho veľmi divný „transakčný prostriedok, ale rovnako aj veľmi zbytočný držiteľ hodnoty.”

Záver

Ľudovo povedané, Bill Harris si „pustil hubu na špacír”. Kryptomeny evidentne vníma veľmi negatívne a snaží sa proti nim bojovať všetkými možnými spôsobmi. Verejne ich znemožniť a opovrhovať nimi mu prišlo ako vhodný nástroj ako to docieliť. Dúfajme, že sa tento človek veľmi mýli a že kryptomeny mu to v budúcnosti spočítajú.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cnbc.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.