[HOT] Bitcoin by čoskoro mohol predbehnúť MasterCard v dennom transakčnom volume!

5

Dňa 30. októbra 2018 firma MasterCard zverejnila prehľad finančných pohybov siete za posledný rok. Táto firma za 365 dní spracovala transakcie v celkovej hodnote približne 4,4 bilióna dolárov (USD 4 400 miliárd). Denne to teda vychádza na cca dvanásť miliárd.

Pre porovnanie, celkové volume transakcií Bitcoinu sa pohybuje okolo 8,14 miliardy. Sieť Bitcoinu priemerne spracováva 272 000 transakcií každých 24 hodín. Dýcha tak na krk dokonca aj takému velikánovi, akým je MasterCard.

Môže vás zaujímať: Price Action – hranice odporu a podpory (vše co potřebujete znát k pochopení R/S pásem)

top-blockchains-stats-nov-21-2018-1024x791
Zdroj: ccn.com

MasterCard vs. Bitcoin – neférové porovnanie

Je tu však jeden problém. Niekto by mohol povedať, že porovnávame neporovnateľné. Predsa len, spoločnosť MasterCard spracováva prevažne transakcie medzi nákupcami a obchodníkmi, zatiaľ čo do volume BTC transakcií sa počíta všetko.

Je však náročné odlíšiť prevody BTC na nákup tovaru/služieb a jednoduché posielanie z peňaženky do peňaženky, resp. na burzu. Faktom je, že aj v roku 2018 je relatívne náročné zaplatiť za niečo Bitcoinom. Iste, v Česku a na Slovensku môžeme pomocou BTC nakupovať v Alze. A mnoho e-shopov túto kryptomenu prijíma tak nejak implicitne – platobná brána GoPay (ktorú používame aj my v e-shope na Trading11.com) podporuje transakcie v BTC. Tento systém využíva veľa českých a slovenských internetových obchodov. Vo zvyšku sveta je však situácia o poznanie horšia.

Takže, ako to je? Má Bitcoin reálnu šancu prekonať v dohľadnej dobe MasterCard? Ťažko povedať. Záleží na mnohých faktoroch. Je však pravda, že adopcia BTC vo svete sa zvyšuje, a regulované burzy typu Bakkt podporované velikánmi ako Fidelity, Microsoft alebo Starbucks, výrazne posunú misky váh na stranu tejto decentralizovanej kryptomeny.

Záver

Nech už je váš názor akýkoľvek, jedno sa Bitcoinu uprieť nedá. Na novú menu s kapitalizáciou neprevyšujúcou 100 miliárd dolárov má neuveriteľné výsledky a každý rok pozorujeme obrovský pokrok. Bitcoin mal v roku 2017 síce vyššiu hodnotu, než dnes, no z hľadiska fundamentu prešiel obrovský kus cesty. Nevieme sa dočkať novembra 2019.

Lepšie než Bakkt a ETF? – Fidelity vstupuje do trhu s kryptomenami!

A čo vy? Napíšte váš názor napríklad do komentárov pod týmto článkom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChoseLiborAxell Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Samozrejme, že to porovnanie je úplne mimo. BTC nech sa porovnáva s fiatom, USD, EUR, YEN. A nie s platbami za služby jednej akciovej spoločnosti. A na burze nech sa porovnáva s indexami DJI, SP 500, Nadsdaq a podobne. No, „topiaci sa aj slamky chytá“. Za každú cenu treba chváliť BTC ?

Axell
Guest
Axell

Poviem to takto. Fundamentalne maju pred sebou kryptomeny velku buducnost. Ano, toto je revolucia. Otazka len je, ci sa ho podari niektorym kruhom znicit. Uprimne, verim ze nie. Pretoze aj crypto ma za sebou silnych hracov. Takze vcelku OK. V podstate kazdy den sa objavuuju nove spravy svedciace o tom ze akceptacia a informovanost sa zvysuje, takze vsetko je to len otazka casu. IMHO, ja by som koncorocnu rally vobec nezavrhoval. naopak, vobec by ma neprekvapila. Ale keby aj nie, je to fuk. tak ci tak to bude otazka casu…

Libor
Guest
Libor

Tak znovu. Blockchain nikto neničí, ani proti nemu nebojuje. A či konkrétne BTC sa v budúcnosti stane globálnou a zákonnou menou ? Ani náhodou. Možno ostane alternatívnou menou pre „underground“. A čo je to z finančného a kapitálového hľadiska za kryptosektor keď takmer všetky kryptoaktíva korelujú s BTC ? Vypredáva sa BTC, vypredáva sa všetko. Skrachuje BTC, tak skrachuje všetko ? To je absurdné. To je, ako keby skrachoval Google, tak skrachujú všetky internetové spoločnosti ? Už len tento fakt robí zo súčasných kryptoaktív na kapitálovom na finančnom trhu veľmi čudnú a podozrivú vec. O anonymite a neregulovanosti ani nehovoriac.… Read more »

Chose
Guest
Chose

Tak znovu o tom ci Blockchain niekto ničí je zbytočne polemizovať je nás tu niekoľko miliárd a určite z nich niekomu leží v žalúdku takže je vysoko pravdepodobné že ho niekto aj ničí . To či bude btc globálnou zákonnou menou no mohol by byť každý deň ktomu smerujú nové a nové udalosti všetky odvetvia sa vyvíjajú už nechodíme na koňoch máme wifi aj antibiotiká len starocia staré banky tu budú do nekonečna generovať chudobu tlačiť si vlastné peniaze a nútiť nás ich používať ? To určite, . títo sociopati proti tomuto bojujú 24h denne oni na tom nepotrebujú zarábať… Read more »

Libor
Guest
Libor

Ja to poviem inak. Mne to skôr pripadá, ako keby niektoré záujmové skupiny sa snažili infiltrovať krytoprodukty na regulárny investičný kapitálový trh. Sú to ti „silní hráči“ za kryptom ? A samozrejme, že tí druhí / vlády a inštitúcie / sa takejto nekalej infiltrácii bránia. Iba sa bránia. A aké sú ciele takejto infiltrácie ? Najpravdepodobnejšie je, že chcú na tom zarobiť nekalým spôsobom, t.j. „odrbaním“ investičného retailu.