Binance chystá obrovskú novinku: Binancechain bude slúžiť miliónom projektov

0

Changpeng Zhao (CZ) je bezpochyby jedna z najväčších postáv kryptosveta. Dalo by sa povedať, že CEO burzy Binance robí so svojimi projektami takmer divy. Veď iba za menej ako pol roka sa stala z neznámeho projektu burza s najväčším objemom denných transakcií kryptomien na svete. Avšak ani od tohto momentu neprestáva Binance udivovať. BNB (Binance Coin) sa stále teší veľkej obľube a jeho využitie na tejto burze stále rastie. Rovnako je veľmi zaujímavý aj projekt Binance Labs, ktorý má pôsobiť ako inkubátor pre nové kryptomenové projekty. Tam však Changpeng Zhao nechce skončiť.

Binancechain už v roku 2019

Na nedávnej konferencii Decrypting Blockchain sa CEO Binance vyjadril, že nový verejný blockchain tejto burzy by mal byť spustený do niekoľkých mesiacov. Binancechain, ako by sa mal nový blockchain volať, by mal slúžiť ako Ethereum. Cieľom je teda sprístupniť platformu, na ktorej sa budú dať budovať nové projekty. CZ tomuto projektu veľmi verí.

„Binancechain bude spustený približne do pár mesiacov. Ľudia budú pomocou neho vydávať nové tokeny. Myslím si, že ich bude milióny, a rovnako, že pribudnú tisíce nových blockchainov.“

Pochopiteľne, že sa takéto smelé vyhlásenie ihneď stretlo s pobúrením a ľudia ho začali spochybňovať. Veď to bol práve CZ, ktorý sa v auguste vyjadroval, že je jedno, koľko projekty zaplatia, na Binance však budú zalistované iba tie, ktoré majú potenciál. Je však reálne možné, aby malo milión ďalších mincí potenciál a riešilo nejaký problém?

Budúcnosť Bitcoinu a Binance

Changpeng Zhao si dal taktiež pozor na to, ako sa vyjadrí o cene Bitcoinu. Pri otázke, ako vidí vývoj najväčšej kryptomeny, sa totižto vyjadril nasledovne:

„Nemôžem si dovoliť predpovedať to, aká bude cena Bitcoinu v budúcnosti. Čokoľvek, čo totižto poviem, môže byť brané ako manipulácia trhu. Dá sa teda povedať, že som v tomto stratil slobodu slova.“

Rovnako sa vyjadril, že jedno z hlavných kritérií zalistovania kryptomien na Binance je zanietenie tímu za projekt. Podľa CZ je toto jedna z najväčších kvalít, aké môže tím preukázať. Chce tým takisto aj poukázať na fakt, že je jedno, či sa nový projekt pokúsi zaplatiť 400 alebo 4000 BTC za zalistovanie na burze Binance, pokiaľ nemá potenciál a túžbu zlepšovať svoje služby, tak k tomu nepríde.

Záver + fun fact

Binancechain môže byť ďalším zaujímavým projektom, ktorý by mohol celý sektor posunúť ešte ďalej. Určite je ľahké uveriť tomu, že by sa to ľuďom okolo CZ mohlo podariť, keďže už svoj talent a potenciál preukázali niekoľkokrát. Treba však mať stále na pamäti to, že čím viac nových projektov bude Binance vydávať, tým väčší vplyv bude mať na kryptotrh. Nerád by som hovoril priamo o monopole, avšak aj tam môže smerovať prílišná dominancia tejto burzy.

Iba nedávno si Changpeng Zhao spolu s inými predstaviteľmi Binance nechali vytetovať znak burzy na predlaktie. Žeby bolo práve toto to zanietenie, ktoré hľadajú v ostatných projektoch? Alebo si myslíte, že to už hraničí s fanatizmom? Vaše názory neváhajte vyjadriť dolu v komentároch.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
newbtc.com
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of