Binance uzatvorila niektoré účty bez vysvetlenia, o čo ide?

5

Najväčšia zmenáreň kryptomien, Binance, zrejme blokuje niektoré užívateľské účty bez predchádzajúceho varovania a bez vysvetlenia. Zdá sa, že užívatelia sú vyberaní na základe zemepisnej polohy, pretože väčšina sťažností pochádza z Rumunska, zo Srbska alebo z Bosny a Hercegoviny.

Problém vyšiel najavo, keď sa užívatelia Redditu pýtali, čo majú robiť. Odpoveď Binance bola nasledovná:

„V súlade s našimi zmluvnými podmienkami už nemôžeme poskytovať služby na vašej IP adrese. Ak si myslíte, že ide o chybu, vykonajte overenie identity alebo odošlite žiadosť na podporu.“

Jeden z postihnutých ľudí, obchodník zo Srbska, ktorý sa schováva pod užívateľským menom u/Sempiternalll, neskôr napísal:

„Aktualizácia: pre všetkých zúčastnených. Práve som dostal e-mail z podpory, ktorý v podstate hovoril o výbere prostriedkov „čo najskôr, ako je to možné“.“

Okrem toho užívateľ @mangefort ukazuje screenshot, ktorý sa javí ako odpoveď tímu Binance:
„Je pravdou, že pre problémy s dodržiavaním predpisov nie je možné poskytovať služby niektorým krajinám. Tieto krajiny nemusia byť nutne na zozname sankcií osn a ofac. V tejto situácii bohužiaľ nemôžeme poskytnúť viac informácií.“
Podľa ďalších informácií mnoho obchodníkov tvrdí, že pochádzajú z takzvaných krajín tretieho sveta, a nemajú prístup k službám spoločnosti Binance, aj keď oficiálne webové stránky neobsahujú zoznam vyhradených oblastí.
Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ĽuboSamuel SlavkovskýPeterĽuboš Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ľuboš
Guest
Ľuboš

dobrý dôvod používať waves a alebo podobné decentralizované zmenárne.
„zlá geografická poloha, či tretí svet,“ čo sú to za výrazy z čias studenej vojny..
Binance, Bitstamp atd je dobrý tak na prevod fiatu na krypto. Už len tie poplatky za prevod, minimálne obchodovateľné množstvá, kopa byrokracie okolo účtu, posielanie fotiek pozadia a popredia 🙂 …BTC automat plus wavesplatform.com a basta.

Peter
Guest
Peter

Chyba mi tu nejaky clanok o decentralizovanych burzach, ich vyhodach, nevyhodach. Priznam sa, ze nemam o tom ziadne informacie. Vsetko je ked tak v anglickom jazyku…
Ako je to tam s vybavovanim objednavok, kedze je tam asi male volume ? Ako je to tam s poplatkami, je tam aj nejaky stablecoin ?

Samuel Slavkovský
Admin

Zdravím, veľa sme o tom napísali na Trading11. Napr: https://trading11.com/navod-idex-nejvetsi-decentralizovana-burza/

Ľubo
Guest
Ľubo

waves platform: skusam ich asi mesiac, poolatok za transakciu je 0.001 az 0.004 waves, (skoro Sadarmo…) uložiť sa dá euro, usd, eth, btc, ltc , dash, monero, ruble, tur. lyra plus x.tokenov .. teraz vysla nová appka obsahuje DEX, penazenku . Ide to celé svižne, rýchlo. App mi nezobrazuje spravne leasing waves (wav sa ťaží cez POS, ročne to vraj hodí 3-4% výplata podielov mi chodí raz týždenne) asi nejaká chybička. Ine chyby som nenašiel zatiaľ. Na ich burze DEX sa obchodujú hlavne crypto, fiat sa dá použiť ale len za brutal poplatky, ani som to neskusal.Likvidita je dobrá čo… Read more »

Ľubo
Guest
Ľubo