Ďalší z dôkazov adopcie kryptomien – múzeum v USA bude prijímať platby v BTC

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Zatiaľ čo skeptici naďalej vyjadrujú svoje obavy o budúcnosť virtuálnych mien, Bitcoin sa celkom úspešne udomácňuje v neustále sa rozširujúcej rodine spoločností, ktoré ho začali akceptovať. Jedna z posledných a veľmi zaujímavých správ o adopcii Bitcoinu pochádza z USA.

V poradí už tretie múzeum v USA, Múzeum vedy v Clevelande (Great Lakes Science Center), oznámilo, že začne akceptovať platby v BTC.

Bitcoin ako platobná metóda

Podľa zverejnenej správy sa toto veľkolepé centrum, múzeum a vzdelávacie zariadenie v centre Clevelandu v štáte Ohio rozhodlo počnúc 13. novembrom 2018 akceptovať platby v Bitcoinoch. Tieto transakcie budú spracúvané prostredníctvom BitPay. Inštitúcia ďalej uvádza, že jedným z kľúčových bodov, ktorý hral rolu pri rozhodovaní o prijímaní kryptomien, bolo zlepšenie podmienok na rast lokálneho blockchainového systému tamojšieho mesta.

Kirsten Ellenbogen, generálna riaditeľka tohto zariadenia, komentovala svoju novú iniciatívu takto:

„Na konferenciách zažijete mnoho vzrušenia. A začiatok akceptácie Bitcoinu je len malou časťou dynamicky rastúceho blockchainového ekosystému u nás v Clevelande.”

Mohlo by vás zaujímať: Milionár chce vybudovať blockchain miesto uprostred púšte – utópia alebo budúcnosť?

Integrácia Bitcoinu

Toto vedecké centrum sa stalo už tretím múzeom v USA, ktoré akceptuje platby pomocou virtuálnej meny. Ešte pred ním sa pre túto možnosť rozhodlo Museum of the Coastal Bend v Texase a taktiež Petrohradské múzeum histórie. Museum of the Coastal Bend bolo vôbec prvým múzeom, ktoré sa pre integráciu rozhodlo, a to už v roku 2013.

V tom čase panovali značné obavy, či vôbec budú návštevníci chcieť využívať možnosť platby v BTC. Napriek tomu sa vedenie rozhodlo túto možnosť svojim návštevníkom ponúknuť. S potešením musíme konštatovať, že sa tieto plány ukázali ako pomerne životaschopné a sľubné. O päť rokov neskôr sa k tejto iniciatíve pripája aj už niekoľkokrát spomínané Great Lakes Science Center. Návštevníci si budú môcť zakúpiť vstupenky pomocou kryptomien a navštíviť expozíciu venovanú NASA – Glenn Visitor Center.

Navyše, táto inštitúcia ponúka svojim návštevníkom vyskúšať si na vlastnej koži nové mobilné aplikácie, ktoré sú postavené na moderných a špičkových technológiách, ako napríklad rozšírená a virtuálna realita. Po úspešnom uvedení týchto aplikácií do prevádzky je práve integrácia Bitcoinu považovaná za ďalší dôležitý krok, ktorého cieľom je posilniť zážitok návštevníkov a pomôcť im lepšie pochopiť úlohu a prácu NASA.

Tip redakcie: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Bitcoin dobýja svet

Integrácia digitálnej meny Bitcoin sa stále zvyšuje a iniciatíva tohto vedeckého centra je toho jasným dôkazom. Navyše, aj do budúcna sa dá predpokladať, že vzhľadom na rastúci počet používateľov kryptomien na celom svete porastie aj počet obchodov a ďalších miest, v ktorých sa bude môcť platiť Bitcoinom alebo inou virtuálnou menou.

Záver

Pozitívnych správ nikdy nie je dosť. Len nedávno sme vás informovali, že aj Čína, známa negatívnym postojom ku kryptomenám svoj odmietavý postoj zmenila a čínsky zákaz virtuálnych mien je už minulosťou. Teraz môžu byť kryptomeny legálne prijímané ako spôsob platby. Medzinárodný arbitrážny súd v Shenzhene sa navyše rozhodol uznať Bitcoin ako majetok.

Zdroj:
coinspeaker.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.