Peniaze, ktoré používame, sú podvod, tvrdí dlhoročný burzový expert

Kategorie: Ekonomika, Udalosti
Fiat meny sú podvod
Fiat meny sú podvod. Zdroj: Shutterstock.com/evan_huang

Mnoho ekonómov čoraz viac kritizuje aktuálny systém fiat peňazí. Najnovšie sa vyjadril k tejto problematike aj známy trhový stratég BubbaTrading, Todd „Bubba“ Horwitz. Za kľúčový problém označil politiku Federálneho rezervného systému, ktorý údajne stojí za veľkým fiatovým podvodom.

Hlavným problémom má byť podľa Todda oblasť zdaňovania, za ktoré môže práve Fed a vláda. V rozhovore pre Stansberry Research uviedol, že oba subjekty cielene vykorisťujú občanov cez daňový systém.

Todd tvrdí, že ekonomiku sužuje problém s infláciou, s čím môže súvisieť aj nedostatok potravín. Podľa stratéga je celá krajina riadená Fedom a vládou, pričom reálne sami nezarábajú peniaze a nič nevytvárajú. Všetko navyše presúvajú na daňových poplatníkov.

„S dolárom sa neustále manipuluje a systém fiat meny je podvodný,“ povedal Horwitz.

Todd na rozhovore

Todd v rozhovore. Zdroj: Youtube/ Stanberry Research

Prečítaj si tiež: Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman nevidí v kryptomenách zmysel. Prečo?

Fiat meny a inflácia

Todd sa zaraďuje do skupiny ľudí, ktorá predpovedá dočasný kolaps trhu. Riadenie súčasného fiat systému je podľa neho zlé a priamo súvisí s vysokou infláciou. Zároveň sa však vyjadril aj k dĺžke kolapsu, ktorý by nemal trvať dlhodobo. Investorom odporúča spozornieť a pripraviť sa na to, čo sa stane.

Mnoho otázok o kryptomenách vyplávalo na povrch práve vďaka vysokej inflácii. Adopcia kryptomien nenávratne rastie a mnohí zástancovia preto chcú presadiť ich používanie namiesto fiatu.

Medzitým sa aplikuje stále viac regulácií, pričom v niektorých krajinách, kde boli prevody BTC zakázané, prebieha výskum centrálnej digitálnej meny (CBDC). Je preto dosť možné, že fiat meny nahradia digitálne meny, ale ovládané vládami. Dokonca podľa spoločnosti Ripple sa ukázalo, že vyše 70 % verí, že budúcnosťou sú práve CBDC.

Mohlo by ťa zaujímať: „Odporúčam investorom, ktorí nakupovali Bitcoin na cene 20 000 dolárov, aby opustili túto potápajúcu sa loď skôr, ako bude neskoro,“ uviedol Peter Schiff