Schiff opäť skritizoval Bitcoin
Schiff opäť skritizoval Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/corund

Vzácnosť a jedinečnosť, ktorú Bitcoin má, je v súčasnej situácii absolútne nepodstatná. S týmto vyjadrením vyrukoval na svojom twitteri jeden z najznámejších odporcov Bitcoinu Peter Schiff.

Bitcoin je vzácny, ale…

Predseda fondu SchiffGold a populárny ekonóm Peter Schiff sa opäť prihovoril svojim fanúšikom na Twitteri ako inak, kritikou voči Bitcoinu. Tentokrát komentoval nedávny pokles najsilnejšej kryptomeny, ktorú prekvapivo označil za vzácnu, no v tejto situácii je to zbytočné.

Bitcoin naozaj stráca silu. Zatiaľ nie je úplne jasné, či už je to v dôsledku negatívnych globálnych vplyvov, alebo strachom investorov. Výraznejší pokles môžeme vidieť aj v prípade dominancie BTC voči zvyšku kryptomien. Tento ukazovateľ klesol až na hranicu 38 %, čo je najnižší stav od korekcie z roku 2018.

Dominancia Bitcoinu
Dominancia Bitcoinu, denný TF. Zdroj: TradingView

Schiff vníma pokles dominancie Bitcoinu ako logický. Podľa neho to musí byť naozaj náročné „bojovať“ proti 21 000 kryptomenovým a blockchainovým projektom. Aj keď altcoiny naberajú na sile, Schiff ich považuje za takisto bezcenné, ako BTC.

Prečítaj si tiež: Kam až môže spadnúť kapitalizácia kryptomien?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Schiffove vyjadrenia neušli pozornosti kryptomenovej komunity a fanúšikov Bitcoinu, ktorí ho okamžite skritizovali.

Kryptomeny možno budúcnosť majú, ale Bitcoin nebude súčasťou tejto cesty,“ uviedol Schiff.

Na tento komentár reagoval aj David Gokhshtein, ktorý zastáva rovnaký názor.

Schiff sa vyjadril aj k cenovej hranici 20 000 dolárov, ktorú považuje za falošné dno. Podľa neho sa Bitcoin na tejto cene nachádza veľmi dlho, čo jasne dokazuje pascu, do ktorej naskočí mnoho naivných investorov pod domnienkou, že BTC porastie.

Odporúčam týmto ľuďom, aby unáhlene opustili túto potápajúcu sa loď skôr, ako bude neskoro,“ skonštatoval Schiff.

Čítaj ďalej: Má zmysel staking kryptomien? Najnovší výskum vás nepríjemne prekvapí

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance