FTX spúšťa NFT trh
FTX spúšťa NFT trh. Zdroj: Shutterstock.com/fotogestoeber

Platforma FTX, exkluzívne pre zákazníkov so sídlom v USA, umožní nakupovať a predávať NFT. V najbližších týždňoch sa očakáva spustenie vkladov a výberov, čím sa otvára možnosť ukladania externých NFT na platformu. Na verejnom predstavení novej funkcie burza zverejnila obrázok v štýle word-art, ktorý znie „Test“. Obrázok má v čase písania článku najvyššiu ponuku 2 000 dolárov a zostávajúci čas 15 hodín.

Zakladateľ FTX Sam Bankman-Fried vyjadril opatrnosť nad rýchlym rastom NFT. Naznačil, že investori by sa mohli popáliť na tak dynamickom trhu, ak by boli nesprávne poučení o potenciálnych rizikách.

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu niektorých kryptomien – Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – ceny smerujú na nové maximá

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

FTX nie je prvou burzou

FTX nie je jedinou kryptomenovou burzou, ktorá sa v roku 2021 uberá do tohto priestoru. Priamy konkurent Binance spustil v júni vlastný trh NFT so špeciálnym projektom „100 Creators”.

Burza kryptomien a derivátov, spoločnosť OKEx, nedávno taktiež spustila centrum NFT. To používateľom umožňuje nakupovať a predávať svoje aktíva NFT v rámci ekosystému burzy.

Minulý mesiac sa OpenSea stala prvým trhom NFT, ktorý v mesačnom objeme obchodov prekonal 1 miliardu dolárov. Podľa aktuálnych údajov z DappRadar platforma za posledných 30 dní zaznamenala aj obrovský objem predaja 4 miliardy dolárov. Tým predčila svojich najbližších konkurentov Axie Infinity a CryptoPunks so 790 miliónmi dolárov a 583 miliónmi dolárov.

Výskumná platforma Dune Analytics uviedla, že celkový objem predaja NFT vzrástol v prvom polroku 2021 na 2,5 miliardy dolárov. V porovnaní s 13,7 miliónmi dolárov v prvom polroku 2020 ide o raketový posun.

Mohlo by ťa zaujímať – JPMorgan varuje – kryptomeny sú opäť v bubline, ktorú vedú altcoiny

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.