Podľa štúdie sú objemy na niektorých kryptoburzách vymyslené

1
bublina balon burzy

Všetko okolo kryptomien a blockchain technológie ide rapídne dopredu. Takmer denne vychádzajú nové a nové štúdie, ktoré sa zameriavajú na rôzne aspekty spojené s kryptosvetom. Jedna z najnovších štúdií sa napríklad zamerala na vymyslené objemy obchodov na burzách.

Vymyslené objemy na burzách

Podľa Sylvaina Ribesa, tradera a výskumníka, je možné, že objemy obchodov kryptomien na niektorých burzách mohli byť vymyslené. Dokopy malo ísť o viac ako 3 miliardy dolárov. V štúdii, ktorú zverejnil 10. marca, sa Sylvain zameral na niekoľko búrz, no podrobne kritizoval najmä burzy Okex a Huobi. Myslí si, že tieto burzy v skutočnosti udávajú falošné informácie o objemoch, ktoré sa na nich obchodujú.

Ribes zvolil zaujímavú metódu pre svoj výskum. Na každej z búrz, na ktorých svoj pokus skúšal, predal 50 000 dolárov v kryptomene (Bitcoin, Ethereum, Litecoin a podobne). Následne pozoroval, ako takýto obchod zníži cenu danej kryptomeny, a teda aký dopad má jeho predaj na cenu na burze.

Okex a Huobi ako najväčší hriešnici

Ribes tvrdí, že aj napriek tomu, že Okex je momentálne najväčšou burzou podľa denného objemu, veľká časť tohto objemu je vymyslená.

„Hneď, ako som sa prihlásil a začal skúmať objemy obchodov na burze Okex, som zistil, že svoje čísla navyšujú umelo a veľmi očividne. To je až na smiech.“

Rovnako sa Ribes obul napríklad aj do Huobi, pri ktorej tvrdí, že až 81,8 % objemov je nepravých. Nie je to po prvýkrát, kedy sa práve v súvislosti s týmito burzami píše, že falšujú svoje denné objemy. Aby sa nejednalo len o akúsi jednostrannú analýzu alebo možný útok na burzy, Ribes sa rozhodol pomocou Twitteru vyzvať tímy stojace za burzami, aby sa k celej situácii vyjadrili.

Za zmienku stojí aj fakt, že takmer ihneď po vydaní danej štúdie sa k nej vyjadril aj CEO Binance burzy, Zhao Changpeng. Osobne sa mu výskum páčil a povedal, že išlo o veľmi dobrú hĺbkovú analýzu.

Záver

Myslíte si, že je možné, aby niektoré z popredných búrz takto umelo navyšovali svoje objemy? Alebo si myslíte, že Ribesova štúdia môže byť vnímaná ako útok na meno daných búrz a nemala by byť považovaná za serióznu? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Leave a Reply

1 Komentár na "Podľa štúdie sú objemy na niektorých kryptoburzách vymyslené"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Hmm
Guest

Fake volume na OKEX možem potrdit, sam som si to vsimol cca mesic dozadu. Na skušku som tam poslal 1 ltc a nevedel som ho predat ani s daleko najlepsou cenou. Zrazu v transaction history bolo predanych 300 ltc za cenu o jeden pts lepsiu hoci neboli ani order booku