Podľa štúdie sú objemy na niektorých kryptoburzách vymyslené

Novinky Podľa štúdie sú objemy na niektorých kryptoburzách vymyslené.
Podľa štúdie sú objemy na niektorých kryptoburzách vymyslené. Zdroj: shutterstock.com/byswat
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Všetko okolo kryptomien a blockchain technológie ide rapídne dopredu. Takmer denne vychádzajú nové a nové štúdie, ktoré sa zameriavajú na rôzne aspekty spojené s kryptosvetom. Jedna z najnovších štúdií sa napríklad zamerala na vymyslené objemy obchodov na burzách.

Vymyslené objemy na burzách

Podľa Sylvaina Ribesa, tradera a výskumníka, je možné, že objemy obchodov kryptomien na niektorých burzách mohli byť vymyslené. Dokopy malo ísť o viac ako 3 miliardy dolárov. V štúdii, ktorú zverejnil 10. marca, sa Sylvain zameral na niekoľko búrz, no podrobne kritizoval najmä burzy Okex a Huobi. Myslí si, že tieto burzy v skutočnosti udávajú falošné informácie o objemoch, ktoré sa na nich obchodujú.

Ribes zvolil zaujímavú metódu pre svoj výskum. Na každej z búrz, na ktorých svoj pokus skúšal, predal 50 000 dolárov v kryptomene (Bitcoin, Ethereum, Litecoin a podobne). Následne pozoroval, ako takýto obchod zníži cenu danej kryptomeny, a teda aký dopad má jeho predaj na cenu na burze.

Okex a Huobi ako najväčší hriešnici

Ribes tvrdí, že aj napriek tomu, že Okex je momentálne najväčšou burzou podľa denného objemu, veľká časť tohto objemu je vymyslená.

„Hneď, ako som sa prihlásil a začal skúmať objemy obchodov na burze Okex, som zistil, že svoje čísla navyšujú umelo a veľmi očividne. To je až na smiech.”

Rovnako sa Ribes obul napríklad aj do Huobi, pri ktorej tvrdí, že až 81,8 % objemov je nepravých. Nie je to po prvýkrát, kedy sa práve v súvislosti s týmito burzami píše, že falšujú svoje denné objemy. Aby sa nejednalo len o akúsi jednostrannú analýzu alebo možný útok na burzy, Ribes sa rozhodol pomocou Twitteru vyzvať tímy stojace za burzami, aby sa k celej situácii vyjadrili.

Za zmienku stojí aj fakt, že takmer ihneď po vydaní danej štúdie sa k nej vyjadril aj CEO Binance burzy, Zhao Changpeng. Osobne sa mu výskum páčil a povedal, že išlo o veľmi dobrú hĺbkovú analýzu.

Záver

Myslíte si, že je možné, aby niektoré z popredných búrz takto umelo navyšovali svoje objemy? Alebo si myslíte, že Ribesova štúdia môže byť vnímaná ako útok na meno daných búrz a nemala by byť považovaná za serióznu? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.