Počas MyEtherWallet DNS hacku bolo ukradnutých 25 000 ETH!
Počas MyEtherWallet DNS hacku bolo ukradnutých 25 000 ETH! Zdroj: shutterstock.com/SergeyNivens

Nedávno sme vás informovali o nepríjemnom DNS útoku na internetovú peňaženku MyEtherWallet. V tomto článku nájdete viac informácií. Zdá sa, že konečne na povrch vyplávali nové skutočnosti.

Hackerom sa podarilo ukradnúť prístupové údaje a následne odcudziť viac než 25 000 ETH, čo v čase útoku predstavovalo približne 17 miliónov dolárov. Ide o jeden z najväčších hackov roku.

Tu nájdete: Návod na používanie MyEtherWallet

Takto prebiehal útok

Útočníci jednoducho presmerovali routovanie k MyEtherWallet na vlastné servery. Pomocou Border Gateway Protokolu – dôležitý protokol, ktorý sa využíva na routovanie internetovej prevádzky – vložili kúsok kódu do serverov služby Amazon Route 53. Tá tvorí jeden z najväčších uzlov internetu a využíva ju napríklad Twitter.

“Dosiaľ jedinou známou stránkou, ktorá bola presmerovaná, je MyEtherWallet.com – internetová peňaženka. Užívatelia boli presmerovaní na servery v Rusku, ktoré využívali falošný bezpečnostný certifikát.”

napísal Kevin Bearmont (nezávislý bezpečnostný výskumník)

Momentálne už by stránka MyEtherWallet.com mala byť bezpečná. Ak sa v budúcnosti nechcete potýkať s podobnými útokmi, odporúčame investovať do hardvérovej peňaženky ako Trezor alebo Ledger.

Túto kauzu budeme naďalej sledovať. Sledujte nás na facebooku, nech nič nezmeškáte.

Čo čítať ďalej?

Možno vás zaujme naša najnovšia video-analýza:

VIDEO – Analýza Bitcoin a Ethereum – testujeme supporty

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance