Najziskovejšie kryptomeny roku 2018.
Najziskovejšie kryptomeny roku 2018. Zdroj: shutterstock.com/owlyowl

Rok 2018 nám zatiaľ moc „víťazov“ medzi kryptomenami nepriniesol. Veľké prepady, výkyvy a neistota je od začiatku januára až do dnešných dní takmer na dennom poriadku. Nájdu sa však kryptomeny, ktoré od začiatku roka profitovali aj napriek tomu, že máme silný medvedí trh.

Z TOP 20 kryptomien stratili na hodnote všetky

Bitcoin klesol zo svojho All-Time-High až o 66% a celý kryptomenový trh stratil cez 500 miliárd na hodnote. Žiadna z popredných kryptomien nie je od začiatku tohto roku v pluse. Avšak nájdu sa aj také kryptomeny, ktorým sa aj takýto husársky kúsok podaril. Sú to však kryptomeny pomerne neznáme.

Najväčším skokanom je určite Ontology (ONT), ktoré sa aktuálne nachádza už na 23.mieste na coinmarketcape. Za tento rok sa danej mene podarilo narásť až o 117,67% voči doláru. Voči Bitcoinu sa Ontology podarilo získať až úctyhodných 420%.

Medzi ostatné ziskové kryptomeny patria napríklad CasinoCoin (CSC) nárast o 50,3%, Minthril (MITH) +42,47%, BintRent (RNTB) s nárastom o 38,18%. Do Top 10 ziskových kryptomien za tento rok sa dostali ešte Agoras Tokens (AGRS), IOStoken (IOST), Credits (CS), DigixDAO (DAO), Loom Network (LOOM), Bytom (BTM). Zaujímavosťou je, že všetky tieto kryptomeny si voči Bitcoinu polepšili minimálne o 140%.

Tohtoroční „tragédi“ medzi kryptomenami

Druhú malú podkategóriu sme pomenovali „tragédi“ tohto roku. Nejde určite však o žiadny výsmech ani nič podobné. Ide iba o kryptomeny, ktorým sa tento rok darilo zatiaľ najmenej. Najhoršie je na tom Bitcoin Atom (BCA), ktorý stratil až 99,16% zo svojej hodnoty. Druhou najhoršou kryptomenou je BOScoin (BOS), ktorá stratila -97,16% a tretie miesto patrí Litecoin Cash (LCC) -96,89%.

Tento rok sa zatiaľ nedarilo ani kryptomenám Ignis (IGNIS), Dentacoin (DCN), SingularityNET (AGI), DigitalNote (XDN), Ardor (ARDR), BitcoinDark (BTCD), Santiment Network Token (SAN).

Záver

Tento rok sa s nami určite nehral. Ak by ste sa snažili svoje Bitcoiny premieňať na altcoiny alebo opačne, mohlo by sa stať, že prídete o značnú časť svojho portfólia. Ak sa preto snažíte viac obchodovať ako hodlovať, skúste sa pozrieť aj na našu stránku trading11.com, kde sa naši odborníci venujú najmä obchodovaniu a technickým analýzam.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.