ltc btc eth xrp

V minulosti, keď sa kryptomeny ako Bitcoin rozdelili na dve, tak nám to prišlo ako niečo nevídané. Ako keď nám peniaze padajú priamo z neba. Dnes je to súčasťou každodenného diania kryptosveta a ide o tzv. airdropy a hardforky.

Bitcoin Cash ako fork Bitcoinu

Zoberieme do úvahy hardfork Bitcoinu, ktorý sa konal presne 1. augusta 2017. Hardfork znamená, že sa nová kryptomena oddelí od starej a dochádza ku kopírovaniu blockchainu. Developeri ho využili na fork Bitcoinu a následnej implementácií Bitcoin Cash. Ak ste v tom čase boli vlastníkom Bitcoinu na svojej adrese, tak ste dostali príslušnú hodnotu už spomínaného Bitcoin Cashu. Pre bližšiu predstavu, Bitcoin mal v tom čase hodnotu 2 750 USD a cena jeho forknutej kryptomeny, Bitcoin Cash, bola 200 USD.

Fenomén tzv. airdropov a hardforkov je v poslednej dobe v kryptokomunite veľmi populárny. S vidinou z toho vyťažiť a získať kryptomeny po splnení určitých podmienok, sa ľudia v období rozdeľovania kryptomien viac opierajú o altcoiny ako o samotný Bitcoin.

Thomas Lee a jeho 5 nadchádzajúcich forkov

Podľa biznismena a filantropa Thomasa Leeho sa pozornosť v kryptosvete upriamuje hlavne na kryptomeny s nadchádzajúcim forkom. Obzvlášť Lee upozorňuje investorov, aby sa nezameriavali na malé kryptomeny. Radí aby zostávali pri veľkých a známych hráčoch. Lee sa taktiež vyjadril, že kryptomeny s blížiacim sa forkom predstihli Bitcoin o 4,8% od posledného vrcholu altcoinov. To znamená, že sa im vďaka forkom v bear markete darilo lepšie ako Bitcoinu. V nasledujúcich 90 dňoch očakávame 5 významných forkov/airdropov, ktoré, ako Lee tvrdí, pritiahnu veľkú pozornosť.

Nasledujúci list forkov/airdropov práve Lee vyzdvihol:
1. Bitcoin Private fork z ZClassic/Bitcoin (28.02.2018)
2. Monero V fork z Monero (14.03.2018)
3. Callisto fork z Ethereum Classic (05.03.2018)
4. Ontology airdrop z Neo (01.03.2018)
5. Enveripedia IQ Tokens airdrop z EOS

OmiseGO a eBTC ako úspešné airdropy

V minulosti OmiseGO rozdávalo držiteľom Etherea určité tokeny OMG (cena OMG v čase písania článku je 17,38 USD). Taktiež eBTC rozdalo 2 500 eBTC tokenov na základe registrácie a poskytnutia adresy, kam boli tokeny poslané. V prvý deň, keď bol eBtc implementovaný na burzu, mal hodnotu 0,80 USD za 1 token. To znamená, že airdrop činil viac ako 2 000 USD.

Záver

Zisk kryptomien takýmto spôsobom je určite zaujímavý a veľmi atraktívny, čo sa nám už v minulosti potvrdilo. Na druhej strane niektoré airdropy a forky však nie sú až tak úspešné, preto by sme mali investovať len do relevantných kryptomien a robiť si vlastný prieskum. Podľa Leeho forky/airdropy nie sú až tak jednoduché a môžu byť až riskantné, pretože nie všetky burzy ich akceptujú.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o forkoch/airdropoch, sledujte náš kryptoportál, alebo sa inšpirujte stránkou airdropalert.com, kde nájdete všetky nadchádzajúce udalosti.

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Tiež nás sledujte na našej facebookovej stránke.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance