Litecoin Cash fork sa blíži, ale pravdepodobne ide o podvod
Litecoin Cash fork sa blíži, ale pravdepodobne ide o podvod Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Litcoin Cash oznámil, že odpočítavanie k hard forku Litecoinu práve začalo. Pri Litecoin bloku 1371111 bude vytvorená nová kryptomena Litecoin Cash (LCC). Avšak celý projekt vzbudzuje na kryptoscéne skôr rozpaky než nadšenie.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa Falta.

Algoritmus umožní ťažbu bežnému užívateľovi

Každý vlastník získa forkom za desať Litecoinov jeden Litecoin Cash. A Litecoin Cash bude využívať algoritmus SHA-256 rovnako ako bitcoin. Vývojári tvrdia, že vďaka využitiu tohto algoritmu umožnia ťažbu coinov aj bežným užívateľom, na rozdiel od kritizovanej ťažby Litecoinu pomocou skryptu ASIC.

Kontroverzia okolo Litecoin Cash

Avšak celý projekt je pomerne kontroverzný. Jedným z dôvodov je anonymita vývojárskeho tímu, ktorý má na oficiálnych stránkach uvedené len krstné mená, či dokonca len prezývky.

Vývojári si taktiež jedno percento predťažených coinov rezervujú pre seba. Aspoň je to podstatne menej než u niektorých iných projektov.

Taktiež nie je úplne jasné, čo vlastne chcú vývojári forkom riešiť. Litecoin nemá, na rozdiel od Bitcoinu, problémy so spracovaním transakcií alebo s vysokými poplatkami.

Je to podvod?

Tvorca Litecoinu Charlie Lee sa na Twitteri vyjadril, že je to podvod. Niektorí sa ale vyjadrujú v tom zmysle, že je to len neoficiálny fork obľúbeného Litecoinu, ktorý sa snaží priživiť na známom mene.

Máme sa teda o fork zaujímať?

Pokiaľ nemáte Litecoiny, najskôr to pre vás nebude zaujímavá investícia. Pokiaľ ich máte, je tu možnosť, ako získať altcoiny – či sa rozhodnete si Litecoin Cash nechať alebo vymeniť za inú kryptomenu treba byť nanajvýš opatrný.

EDIT/ Dávajte si však pozor. Litecoin Cash vyzerá veľmi podozrivo a sám Charlie Lee ho označil za podvod. Určite túto kryptomenu nenakupujte a neimportujte do žiadnej Lcash peňaženky vaše privátne kľúče.

Pozor pri výbere Litecoin Cash!

Pokiaľ vlastníte Litecoiny a rohodnete sa vybrať Litecoin Cash, v žiadnom prípade nezadávajte nikam svoje súkromné kľúče od peňaženiek, kde máte uložené ďalšie mince a to ani na oficiálnom webe alebo do “oficiálneho” softwéru.

V ideálnom prípade použite pre výber peňaženku, na ktorej nemáte uložené žiadne ďalšie prostriedky. A pozorne sledujte, aj na našej stránke, ďalší vývoj okolo forku, než sa do prípadného výberu pustíte.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.  

Zdroje:
Meno: Litecoin Cash Development Team
Email:  info@litecoinca.sh
Sídlo: London, United Kingdom

Litecoin Cash Web:  https://litecoinca.sh
Litecoin Cash na BitcoinTalk:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=2876538.0
Litecoin Cash na Twitteri:  https://twitter.com/LitecoinFork
Litecoin Cash na Telegrame:  https://t.me/litecoincashofficial
Subscribe na Reddite:  https://www.reddit.com/r/LCCofficial/
Litecoin Cash na Discorde:  https://discordapp.com/invite/F2nZXnW
Litecoin Cash na GitHube:  https://github.com/litecoincash-project/

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance