[SPRÁVY] Traderi v Poľsku protestujú proti zdaneniu kryptomenových transakcií

Novinky Traderi v Poľsku protestujú proti zdaneniu kryptomenových transakcií.
Traderi v Poľsku protestujú proti zdaneniu kryptomenových transakcií. Zdroj: shutterstock.com/OnePixelStudio
BITmarkets BITmarkets

Traderi v Poľsku protestujú proti zdaneniu kryptomenových transakcií – ICO podvody vo Vietname – Elisabeth Stark osočila Wall Street – 14-ročný vývojár vytvoril Bitcoin Voice – Venezuela nakoniec schválila Petro – Samoregulácie kryptobúrz v Južnej Kórei – Gemini zaháji blokové obchodovanie pre Bitcoin a Ether – Coinbase sa snaží o udelenie licencie SEC – Indický Gujarat obvinil 10 policajtov z únosov a pokusu o vydieranie v spojitosti s Bitcoinom –  Chile bude používať blockchain Etherea pre štatistické záznamy energetického sektora – Podpredseda Európskej komisie Andrus Ansip v utorok vyzdvihol blockchain – Pozastavenie a neskoršie obnovenie twitterového účtu @Bitcoin vyvolalo množstvo otázok

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Obchodníci s digitálnymi menami v Poľsku protestujú proti rozhodnutiu vlády uvaliť dane na všetky transakcie s kryptomenami. Rozhodnutie sa týka všetkých transakcií bez ohľadu na to, či daňový poplatník dosiahol zisk, alebo utrpel stratu. Bloomberg.com (v EN)

Tip redakcie: Zdanenie kryptomien vo vybraných krajinách EU

Kryptomeny a ICO

Pincoin a IFAN ICO tímy z Vietnamu sa odmlčali po tom, ako sa zistilo, že ide o podvody, ktoré nalákali približne 32 000 investorov a zarobili na predaji podvodných coinov 660 miliónov dolárov. Cointelegraph.com (v EN)

Elizabeth Stark, generálna riaditeľka spoločnosti Lightning Labs, osočila Wall Street a tradičný finančný sektor, ktorý síce dôveruje technológii blockchain, ale Bitcoinu už nie. Cointelegraph.com (v EN)

Alex Pasfield, iba štrnásťročný vývojár, vytvoril nový nástroj s názvom Bitcoin Voice, čo je platforma, ktorá umožňuje necenzúrovateľné hlasovanie v rámci komunity Bitcoin Cash. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: 11-ročný chlapec spúšťa vlastné ICO

Venezuelské Národné ústavné zhromaždenie schválilo vyhlášku o používaní kryptomien a novej štátnej, ropou krytej kryptomeny po tom, ako opakovane prehlásilo, že Petro je nezákonné. Bitcoin.com (v EN)

K téme sme tiež písali: Petro údajne vybralo 735 mil. USD behom jedného dňa

Burzy

Potreba samoregulácie kryptobúrz v Južnej Kórei narastá, pretože banky stále odmietajú otvárať nové účty pre väčšinu kryptobúrz. Kórejská asociácia blockchainu pripravuje samoregulačné štandardy. Tridsaťtri búrz bolo požiadaných o vyjadrenie a pristúpenie; dvadsaťtri súhlasilo, ale desať odmietlo. Bitcoin.com (v EN)

Kryptoburza Gemini v pondelok oznámila, že do konca tohto týždňa zaháji blokové obchodovanie pre Bitcoin a Ether. Táto funkcia – ktorá umožní zákazníkom uskutočňovať obchody s vysokým objemom, ktoré sa neobjavia v tzv. ,,order book” burzy, pokým nebudú naplnené – bude k dispozícii vo štvrtok. Coindesk.com (v EN)

Zástupcovia kryptoburzy Coinbase sa stretli so zástupcami Komisie pre cenné papiere a burzu, aby prejednali registráciu burzy ako licencovaného miesta pre sprostredkovanie a elektronické obchodovanie. CNBC.com (v EN)

Biznis

Oddelenie vyšetrovania kriminality (CID) v indickom štáte Gujarat obvinilo 10 policajtov z únosov, pokusov o vydieranie a korupcie po tom, čo údajne uniesli podnikateľa a donútili ho predať 200 Bitcoinov. Coindesk.com (v EN)

Žiadna z obetí kryptopodvodu v Pune neobdržala identifikačné číslo alebo heslo k účtu na webových stránkach. TimesofIndia.indiatimes.com (v EN)

Chile bude používať Blockchain Etherea ako spôsob zaznamenávania štatistiky energetického sektoru, uviedla vláda vo štvrtok. Coindesk.com (v EN)

Podpredseda Európskej komisie Andrus Ansip v utorok upozornil na blockchain technológiu a označil ju za ,,oblasť, kde je Európa v najlepšej pozícii pre to, aby hrala vedúcu úlohu”. Coindesk.com (v EN)

Pozastavenie twitterového účtu @Bitcoin, jedného z najstarších a najobľúbenejších účtov na Twitteri, vyvolalo množstvo otázok. Pozastavenia vysoko profilovaných účtov Twitteru sú vzácne a spravidla sú sprevádzané nejakým oficiálnym vysvetlením. Bez oficiálneho vyjadrenia o tom, prečo bol @Bitcoin pozastavený a následne znovu obnovený, dochádzalo k divokým špekuláciám. V niekoľkých posledných hodinách sa však objavili náznaky, že účet bol znovu aktivovaný a vrátený pôvodnému vlastníkovi a teraz prichádza k obnove followerov. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Roger Ver: Sloboda slova zomrela zrušením účtu @Bitcoin 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.