Neznáma kryptomena stúpla o 400 % len za 5 dní. Prečo je o ňu taký záujem?

Novinky Majitelia kryptomeny Conflux sa radujú
Majitelia kryptomeny Conflux sa radujú. Zdroj: shutterstock.com/Pisit.Sj/AnotherPerfectDay
BITmarkets BITmarkets

V priebehu posledného týždňa majitelia kryptomeny Conflux mali dôvod na úsmev, keďže token CFX sa zhodnotil až 4-násobne. V dnešnom článku sa pozrieme na analýzu ceny a taktiež na dôvod, prečo táto pomerne neznáma kryptomena tak raketovo narástla.

Conflux je vysokovýkonný konsenzuálny blockchain prvej vrstvy, ktorý využíva algoritmus Tree-Graph a umožňuje paralelné spracovanie blokov a transakcií s cieľom zvyšovať škálovateľnosť. Ide o jediný verejný blockchain v Číne, ktorý spĺňa regulačné požiadavky a preto je ideálnou voľbou pre projekty, ktoré expandujú do Ázie.

Podľa správy NewsBTC, čínska verzia Instagramu integrovala sieť Conflux a umožnila 200 miliónom používateľom prevádzať NFT. Katalyzátorom posledného rastu bolo aj oznámenie spoločnosti, že plánuje vybudovanie SIM karty založenej na blockchaine. Sieť Conflux sa v Číne stala centrálnym mostom, ktorý spája web 3.0 a tradičné priemyselné inštitúcie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Conflux bude pokračovať v raste

Ako vidíme na grafe nižšie, CFX sa dostalo na cenovú úroveň 0,216 dolára v čase písania článku. Naposledy sa token obchodoval na tejto hodnote koncom marca v roku 2022. V minulosti sa ale Conflux obchodoval aj za omnoho vyššie cenové úrovne. V apríli 2021 sa cena dokonca pohybovala nad hladinou 1 dolára.

Kryptomena CFX stúpla o 400 %

Kryptomena CFX stúpla o 400 %. Zdroj: TradingView

Je pravdepodobné, že nedávne správy spôsobia ešte väčší cenový nárast. Napriek tomu neodporúčame naskakovať do rozbehnutého vlaku, keďže riziko rastie omnoho rýchlejšie ako samotná cena. Obchodné objemy boli počas posledných dvoch nárastov na rekordnej úrovni, ktorá nebola v minulosti ešte nikdy zaznamenaná.

Redakcia Kryptomagazínu vás pravidelne informuje o podobne volatilných kryptomenách. V prípade, že sa zaujímate o mince, ktoré v poslednej dobe zaznamenali prudký rastúci trend, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce články:

Podľa údajov z CoinMarketCap sa CFX nachádza na 95. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 455 miliónov dolárov a dostala sa do rebríčku top 100 kryptomien. Denný objem obchodovania prudko stúpol v čase písania článku na hodnotu 518 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Na tento signál čakal celý trh – Začal bitcoin nový bullrun?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.