Burza

Iba prednedávnom sme vám predstavili prvú časť tohto seriálu. Predstavili sme si burzy ako Bitfinex, Binance a Bitstamp. Ide nepochybne o tie najznámejšie a často aj najpoužívanejšie kryptomenové burzy. Dnes si predstavíme ďalšie tri burzy, z ktorých vám určite minimálne dve budú povedomé. Poďme sa teda konkrétne pozrieť na BitMEX, Bittrex a Changelly.

BitMEX

Túto obchodnú platformu využívajú najmä skúsení traderi. Založená bola v roku 2014 v Hong Kongu a podľa denného objemu patrí medzi tie najväčšie kryptomenové burzy na svete (takmer 1 miliarda dolárov denne). K takémuto dennému objemu pomáha najmä obchodovanie kryptomien ako BTC, ETH, BCH, XRP, DASH, ZEC, XLM alebo XTZ.

Najväčšia výhoda tejto burzy je však v jedinečnej ponuke prvkov a indikátorov pre obchodníkov. Väčšina zo skúsených traderov využíva BitMEX najmä kvôli schopnosti obchodovať na páku. Práve preto sa neodporúča táto burza pre nováčikov, keďže pomocou páky sa síce dá krásne zarobiť, ale aj veľmi rýchlo prerobiť. Práve na trhu aký máme teraz, sa dá zaiste shortovanie využiť na prilepšenie si. Avšak na to treba skutočnú znalosť trhu a kryptomien, čas a veľkú dávku skúseností s technickou analýzou.

Bittrex

Jedna z malého počtu búrz, ktorá pochádza priamo z Ameriky, konkrétne Seattlu. K oficiálnemu spusteniu prišlo v ten istý rok ako pri burze BitMEX a teda v roku 2014. Burza Bittrex priťahuje svojich investorov najmä na skvelú ponuku altcoinov. Rovnako vyniká táto burza tým, že pridáva úspešné ICO pomerne veľmi rýchlo po ich ukončení. Práve preto je populárna najmä pre ľudí, ktorí radi obchodujú s ICO a vychádzajúcimi tokenmi.

Udržať si však takýchto investorov a obchodníkov je pomerne ťažké. Práve preto musí Bittrex stále meniť svoju ponuku. Kryptomeny sú listované ale aj delistované takmer na týždennej báze. Aktuálne sa na burze nachádza viac ako 120 rôznych kryptomien.

Changelly

Zatiaľ najmenej známa burza zo všetkých (nielen z dnešného zoznamu). Táto platforma je veľmi jednoducho ovládateľná pre používateľov. Aj preto sa číslo investorov, využívajúcich túto platformu, pohybuje až pri dvoch miliónoch. Denne sa zobchoduje na tejto platforme viac ako 200 BTC.

Výhodou okrem jednoduchého používania, je schopnosť kúpiť si kryptomeny pomocou kreditnej karty. Stále však platí, že táto burza sa využíva najmä na obchodovanie kryptomien a kryptomenových párov, ktorých ponúka viac ako 130. Zaujímavosťou je fakt, že na prihlásenie stačí iba emailová adresa a heslo. To je úplne všetko.

Kriptomat

Kriptomat je skupina digitálnych a technologických nadšencov zo Slovinska, rovnakej krajiny, z ktorej pochádzajú Bitstamp, Iconomi, NiceHash, Viberate a mnoho ďalších kvalitných projektov virtuálnych mien. Na trhu chýba služba, ktorá by uľahčovala prístup k virtuálnym menám pre „obyčajných ľudí“. A presne toto riešenie prináša Kriptomat. Kriptomat umožnuje jednoduchý a rýchly vstup začiatočníkom do sveta kryptomien.

Záver

Dnes sme si pripravili o niečo menšie kryptomenové burzy ako v prvej časti. Stále však ide o jedny z najväčších a najpoužívanejších búrz v tomto sektore. V poslednej časti máme pre vás pripravené až 4 ďalšie kryptoburzy. Pôjde o zmes známych a menej známych búrz, takže určite sledujte tento seriál až do úplného konca.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinafrica.io

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre