Bitcoin a onchain hodl metrika
Bitcoin a onchain hodl metrika. Zdroj: Shutterstock.com/Velishchuk Yevhen

Veľryba v akcii – niekto kúpil za posledný mesiac 133 tisíc BTC • CEO Bitmexu – bear market Bitcoinu bude trvať až do roku 2020 • Burza Coincheck v problémoch • Ethereum Serenity upgrade môže zvýšiť škálovateľnosť až 1000-násobne • Kvíz k výročiu BTC

Veľryba v akcii – niekto kúpil za posledný mesiac 133 tisíc BTC

Zdá sa, že aktuálna cena Bitcoinu začína byť pre niektorých investorov zaujímavá. Podľa stránky bitinfocharts.com, ktorá monitoruje údaje o rôznych kryptomenách, sa udialo viacero nákupov v hodnote vyššej ako 10.000 BTC. Aj keď sa z nižšie priloženej tabuľky nedá určiť, či dané adresy patria jednej osobe alebo viacerým, celková suma (133.000 BTC) je skutočne enormná. V prepočte ide takmer o 855 miliónov amerických dolárov.

Aj napriek silnému nákupu jednotlivca alebo skupiny sa cena Bitcoinu pohybuje približne od začiatku septembra stále okolo hranice 6400 dolárov za 1 BTC. Je teda vysoký predpoklad, že investori, ktorí vstupujú do oblasti kryptomien, ich nakupujú mimo klasických búrz – na OTC trhoch (Over-the-country).

Ide o typ trhu, kde obchodovanie neprebieha pod záštitou oficiálnej inštitúcie, ktorá by vykonávala dohľad nad trhom a preberala tak zodpovednosť za vysporiadanie dohodnutých obchodov. OTC sú mimoburzové trhy, kde účastníci obchodov rokujú o podmienkach kontraktu priamo medzi sebou. Podmienky kontraktov pritom väčšinou nie sú štandardizované.

Viac sa dočítate tu: captainaltcoin.com (v angličtine).

AKCIA na zľavnené členstvo Trading11 o pár hodín končí!

Trh s kryptomenami v poslednej dobe zažíva naozaj ťažké časy. Minimálna volatilita, neurčitá situácia na trhu a obchodné vojny medzi Amerikou a zvyškom sveta spôsobujú odlev kapitálu z trhu, oslabovanie väčšiny coinov a indexov.

Čaká na koniec roka a spolu s ním aj zvýšené množstvo finančných transakcií. Kryptomeny viac menej vždy pred koncom roka (cca posledných 60 dní) spravia nejaký väčší pohyb. Minule tento pohyb vyústil do vytvorenia nového All-Time-High. Tento rok sa môže stať niečo podobné.

Historické dáta ceny Bitcoinu za posledné roky:

Všimnite si hlavne vysoké volume na konci roka a výrazné pohyby v oboch smeroch.

Či už pôjdeme hore alebo dole, na tomto chaose sa bude dať slušne zarobiť. Objemy na trhoch už teraz rastú a volatilita sa zvyšuje. Naši traderi sa tešia na predvianočnú krypto-sezónu. Ak máte záujem o profesionálne analýzy, Ešte niekoľko hodín môžete využiť ponuku zľavneného členstva STANDARD Profit, ktoré vám vydrží do konca roka.

Získate tak aj 15% zľavu na LIVE Kurzy.

CEO Bitmexu – bear market Bitcoinu bude trvať až do roku 2020

Arthur Hayes, generálny riaditeľ kryptoburzy BitMEX, tvrdí, že medvedí trh na poli kryptomien by mohol trvať ďalších 18 mesiacov, teda až do jari 2020. Z dlhodobého hľadiska však ostáva pozitívny a je presvedčený, že Bitcoin v určitom časovom horizonte určite prekoná svoje all-time-high. Tomu by mali podľa jeho slov napomôcť jednak fundamenty, ako aj zjednotenie sa v otázke regulácií zo strany jednotlivých vlád a štátov.

Viac sa dočítate tu: fxstreet.com (v angličtine).

Burza Coincheck v problémoch

Pred deviatimi mesiacmi zaznamenala kryptoburza Coincheck masívny útok hackerov na svoju platformu. Tí z nej v januári tohto roku odcudzili viac ako 500 miliónov dolárov v kryptomene NEM (XEM). V súvislosti s faktom, že burza nedokázala kompenzovať straty všetkých investorov postihnutých daným útokom, uzavrela dohodu so spoločnosťou Monex, čo jej malo zabezpečiť získanie dostatočného množstva finančných prostriedkov na vyplatenie poškodených investorov.

Následne však bola burze odobratá licencia a kým jej ju japonská agentúra pre finančné služby (FSA) nevráti, nebude môcť prijímať nových klientov a ponúkať im svoje služby. Úrad FSA navyše zdôraznil, že má v úmysle zaviesť prísnejšie regulačné rámce týkajúce sa bezpečnostných systémov a kontroly vnútorného manažmentu, ktoré používajú obchodné platformy tohto typu.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Ethereum Serenity upgrade môže zvýšiť škálovateľnosť až 1000-násobne

Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, počas svojho prejavu na konferencii Devcon4 povedal, že najnovší upgrade, Serenity, posunie sieť na všetkých frontoch. Narážal predovšetkým na progres ohľadom škálovateľnosti tejto siete, ktorá by sa mohla zvýšiť až 1000-násobne. Nasadením Serenity by malo konečne prísť aj k dlho diskutovanému prechodu na algoritmus Proof of Stake. Celkový upgrade siete by mal byť pritom rozdelený do štyroch fáz.

Viac sa dočítate tu: atozmarkets.com (v angličtine).

Krátky kvíz k výročiu Bitcoinu

Na záver ešte malé pobavenie v podobe kvízu týkajúceho sa Bitcoinu. Spraviť si ho môžete kliknutím na tento odkaz. (malá rada – otázka číslo 4 je chyták. Pre jej správne zodpovedanie skúste pogoogliť, čo zaujímavé sa Bitcoinu stalo v auguste 2010). Veľa šťastia.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.