Čo znamená byť bohatý a ako sa to spozná 2

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Chudobný nechce byť nikto. Ak niekto tvrdí opak, pravdepodobne buď klame sám seba alebo vie niečo, čo nám ostatným doteraz celkom uniká. Dobre, povedzme teda, že každý z nás chce byť bohatý, ale čo potom? Urobíte si fajku v denníku a hotovo? A ako sa vlastne spozná, že už stojíte za cieľovou čiarou? Čo vlastne znamená byť bohatý?

Ako prasa

Ani sme si to nevšimli a máme tu opäť nový rok. Nemyslím teraz samozrejme náš Nový rok, ale ten čínsky. V utorok 5. februára začal rok prasaťa, ktoré sa tak teraz dostáva do pozornosti. Keď som v máji minulého roka dokončil prvý diel tohto článku, bolo to v roku psa. Pes je najvernejší priateľ človeka, takže to pre vás mohlo symbolizovať niečo skvelé. Ale čo si počať s týmto tohtoročným znamením?

Možno ste nikdy nemali možnosť oceniť dobré povahové vlastnosti prasaťa, ale asi to bude vzájomné. V každom prípade by sa to časom mohlo zmeniť. Prasa je totiž kamarátske a viac myslí na druhých ako na seba. Preto skúsime urobiť to isté a začnime napríklad tým, že si položíme tú istú otázku z pozície prasaťa. Ako sa pozná bohatý brav? Iste! Vyzerá, že by mu neuškodilo zhodiť pár kíl.

Ak sa teraz smejete, možno vás prekvapí, že boli časy, keď to bolo presne tak aj u ľudí. Čím viac priestoru ste zaberali, tým bohatšieho vás vaše okolie videlo. Doteraz sú na svete miesta, kde ľudia hladujú a kde by sme my, s pár kilami navyše, mohli pôsobiť skutočne majetným dojmom. Naplniť si brucho skrátka nebolo a doteraz nie je úplnou samozrejmosťou, preto asi nie je div, že brav symbolizuje šťastie a bohatstvo.

Oblečenie, vizáž

Dobre, ale toto určite nie je ten druh bohatstva, o ktorý by ste stáli, že? Oveľa častejšie si budete pripadať bohatí, keď ste krásne oblečení. Nielen dámy, ale aj páni majú radi, keď im všetko krásne ladí a je na nich vidieť, že sa majú dobre. V krásnom oblečení sa človek hneď úplne inak cíti a nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka.

Dalo by sa teda povedať, že mnohí z vás sa cítia nadmieru bohatí alebo bohatá, keď má čo na seba a môže vonku zažiariť. To je už trochu lepšie ako tá nenávidená a všetkými dôkladne stigmatizovaná obezita. Pekne vyzerať je určite vizitkou bohatého človeka. Nemusí to pritom byť sako a špicaté topánky. Rad bohatých ľudí naopak, s vďakou prijal možnosť obliekať sa podľa vlastného vkusu. Spomeňme si napríklad na tenisky a rifle Steva Jobsa.

Dom, auto

Dobre, čo teda ďalej? Samozrejme poriadne fáro v garáži svojho luxusného domu s bazénom, saunou a vírivkou, že? Ako inak by sa poznal bohatý človek, než podľa majetku? Aj toto je sen, ktorý mnohí z nás zdieľajú a akokoľvek sa niekomu môže javiť sebecký, materialistický či prízemný, je fajn mať sa dobre po tejto stránke. Šaty ani brucho vám nenahradia krásny domov alebo slobodu na kolesách, či už štyroch alebo dvoch. Hlavne sa pri tom nezabiť a bude všetko fajn.

Domov je dôležitý a vzhľadom k cenám, ktoré išli za posledné desaťročie šialene hore, je každý majiteľ domu či bytu vlastne milionár. Aspoň teda v ČR, resp. v prepočte na české koruny.

A to je všetko?

Ak sa teraz pýtaš, či je to všetko, pýtaš sa správne. Samozrejme, že nie. Bohatstvo je skutočne veľmi široký pojem na to, aby ho bolo možné jednoducho napchať do jedného krátkeho článku. Minule sa napríklad niekto rozčuľoval, ako môžeme porovnávať život na dlh so životom niekoho, kto všetko rozhádže a nič mu nezostane. No a ako všetci vidíte, tak z vyššie popísaných na prvý pohľad viditeľných znakov nemožno určiť, o ktorú kategóriu boháča ide.

Záver

Ako teda spoznať, kedy je človek bohatý? Stále platí, že každý to môže mať inak. Ak ti stačí čo máš, si bohatý. Ak sa tak cítiš, opäť si bohatý. Keď máš peniaze, dom, auto, krásne oblečenie, nemáš dlhy a zbytočne nerozhadzuješ, tak asi budeš bohatý. No, a ak to zatiaľ nemáš, tak chceš byť bohatý. A ja ti prajem, aby si to čoskoro dosiahol. A až to všetko budeš mať, spomeň si na prasce a niečo dobré urob aj pre druhých, aby si si toho nenahromadil nadmieru.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.