Milionár nahromadil bitcoin
Milionár nahromadil bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/Audio und werbung/sommart sombutwanitkul

Nie je žiadnym prekvapením, že keď bitcoin rastie, tak stúpa aj záujem obchodovať túto kryptomenu. Všeobecne rastie aktivita retailu, ale aj veľkých hráčov. Podľa najnovšej správy od uToday bol nedávno v sieti zaznamenaný nákup obrovského množstva BTC v jedinej transakcii.

Údaje analytickej spoločnosti Santiment ukazujú, ako veľký investor nahromadil až 13 370 BTC v jednej transakcii. Zároveň ide o najväčšiu transakciu v roku 2023. V čase presunu hodnota tohto objemu mincí predstavovala neuveriteľných 313 miliónov dolárov. Druhým možným scenárom je, že investor nenakupoval BTC, ale iba ich presúval na inú peňaženku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je stále menej likvidný

Bohatí držitelia bitcoinu hromadia stále viac mincí. Zároveň mnohí nedokupujú a svoje bohatstvo iba držia, čo spôsobuje stále narastajúcu skupinu hodlerov. V zásade, cene môže pomôcť fakt, že stále menej ľudí bude ochotných svoje mince predať, no zároveň to môže v budúcnosti predstavovať vážny problém s likviditou. O tejto téme sa viac dočítate v článku Bitcoin bude čeliť vážnemu problému. Rast tejto metriky je neúprosný.

Aj keď je pravdepodobné, že bitcoin dosiahol dno korekcie, stále je potrebné počítať so všetkými možnými scenármi pre nasledujúci rok, o ktorých sme vás informovali už skôr. Zvýšená aktivita veľkých hráčov v bitcoinovej sieti je odrazom 40 %-ného rastu v priebehu januára. Napriek tomu by sa retail nemal chytiť do pasce a neunáhliť sa s veľkými kapitálovými vkladmi.

Veľkoobjemové presuny mincí často nespôsobia cenovú volatilitu, keďže dochádza iba k zmene adresy a nie majiteľa. Navyše na mnohých burzách existuje možnosť rozdeliť svoju objednávku, s cieľom skryť veľký objem. Retailoví obchodníci by sa preto mali sústrediť iba na svoju investíciu a realizovať zisky vždy keď je to možné.

Mohlo by ťa zaujímať: Práve teraz je historicky najlepšia možnosť nakúpiť kryptomeny (Komentár)