Riaditeľ burzy Binance oznámil zastavenie výberov
Riaditeľ burzy Binance oznámil zastavenie výberov. Zdroj: binance.com

Najväčšia kryptomenová burza Binance oficiálne oznámila, že pozastavuje všetky bankové prevody pri použití amerického dolára. V čase, keď trh s kryptomenami dosahuje pozitívne výsledky, ide o veľmi nevídanú záležitosť. O tomto probléme informoval portál Daily Hodl.

Má burza Binance problémy?

Najväčšia kryptomenová burza podľa objemov obchodov je už dlhodobo považovaná za najbezpečnejší prístav vo svete kryptomien.

V poslednom období sa však v kryptomenovej komunite začína diskutovať o možných problémoch tejto burzy, ktoré vyústili až do pozastavenia výberov prostriedkov bankovým prevodom pri použití amerického dolára.

Burza Binance túto novinku oficiálne oznámila na svojom twitterovom účte. V príspevku sa uvádza, že ide o dočasný problém, ktorý sa dotkne iba malého počtu klientov.

Od 8. februára dočasne pozastavíme všetky bankové prevody v USD. Bude to mať vplyv len ma malú časť našich používateľov a usilovne pracujeme na tom, aby sme túto službu čo najskôr obnovili. Všetky ostatné spôsoby nákupu a predaja kryptomien zostávajú nedotknuté,“ uvádza sa v príspevku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Tento problém môže mať nadväznosť na nedávnu správu portálu CoinTelegraph, ktorý informoval o udalosti v Spojených štátoch amerických.

Americká pobočka Binance.US hlásila ťažkosti s dlhodobým prevádzkovateľom prevodov SWIFT, ktorým je Signature Bank. Táto banka odmietla spracovávať platby klientov, ktorých účty sú menšie ako 100 000 dolárov. Tento problém sa dotkol celkovo až 144 krajín, v ktorých sú pozastavené SWIFT výbery a to v akejkoľvek výške.

Burza tak okamžite začala pracovať na zmluve s novým partnerom, ktorého meno zatiaľ nie je známe. Podľa portálu CNBC došlo k výraznému odlivu stablecoinu USDT, ktorý je viazaný na americký dolár. V porovnaní s celkovým zostatkom burzy v hodnote 42,2 miliardy dolárov šlo iba o nepatrnú čiastku.

Čítaj ďalej: Tento Európsky štát zaviedol 0 % dane z kryptomien pre všetky typy podnikania