Bitcoin prežíva výraznú korekciu
Bitcoin prežíva výraznú korekciu. Zdroj: Shutterstock, Jin Odin

Trh s kryptomenami neprežíva práve najlepšie obdobie. V priebehu posledných 24 hodín bolo zlikvidovaných viac ako 407 miliónov dolárov. Bitcoin dokonca klesol pod svoje 4-mesačné minimum. Čo sa deje?

Bitcoin rapídne klesá

Obrovské množstvo obchodníkov prežilo likvidáciu svojich pozícií. Trh s kryptomenami na čele s BTC totiž výrazne krváca. Silný útok medveďov nastal podľa údajov platformy CoinGlass 5. mája. Od tohto momentu bolo zlikvidovaných viac ako 407,6 milióna USD.

Najväčší šok utrpeli longoví obchodníci, ktorí prišli o pozície v hodnote 340,3 milióna USD. Vysoká volatilita Bitcoinu zasiahla aj obchodníkov, ktorí predpovedali pokles. Prišli o 67,3 milióna USD.

Likvidácie na trhu
Likvidácie na trhu. Zdroj: Coinglass

Prečítaj si tiež: 10 krutých právd o kryptomenách

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zo štvrtka na piatok bolo súčasťou likvidácie 2 000 BTC v hodnote 72,7 milióna USD. A pád zrejme nekončí. V čase písania tohto článku bol Bitcoin opäť pod útokom medveďov. Tentokrát klesol až na hranicu 34 300 USD.

BTC/USDT
BTC/USDT 30m TF. Zdroj: TradingView

Bitcoin však nebol jediný. Výraznejšie poklesy zaznamenali aj altcoiny, ktoré prežívali v poslednom období veľký úspech. Ide o token GMT, ktorý je súčasťou projektu StepN a taktiež ApeCoin, ktorý naštartoval Elon Musk.

Populárna analytická platforma Santiment uviedla, že najnovšia korekcia BTC predstavuje jednu z najväčších udalostí za posledný rok.

„Bitcoin zaznamenáva tretí najväčší kapitalizačný týždeň za viac ako rok, pokiaľ ide o pomer transakcií v reťazci, ktoré boli prijaté so stratou.“

Ukazovateľ transakcií, ktoré sú stratové
Ukazovateľ transakcií, ktoré sú stratové. Zdroj: Santiment

Zaujímavé je, že Bitcoin bol v čase poklesu súčasťou obrovskej aktivity v reťazci.

Po včerajšej stredne veľkej korekcii sa na kryptografických trhoch stále usádza prach. Sieť Bitcoinu mala včera 1,17 milióna unikátnych aktívnych adries, ktoré uskutočňovali transakcie, čo bolo najvyššie množstvo od 2. decembra 2021.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre