Mark Zuckerberg oznámil, že NFT na Instagrame bude čoskoro realitou!
Mark Zuckerberg oznámil, že NFT na Instagrame bude čoskoro realitou! ,zdroj: www.shutterstock.com/dolphfyn

Meta (Facebook) sa plnohodnotne pripravuje na život v metaverze. V rozhovore pre SXSW Mark Zuckerberg oznámil, že jeho spoločnosť plánuje zaviesť NFT na Instagrame už v „blízkej dobe“.

Mark Zuckerberg prekvapil!

Hoci generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Meta neprezradil veľa podrobností, charakterizoval integráciu nezameniteľných tokenov do ich aplikácie na zdieľanie fotografií a videí spoločnosti ako niečo, čomu sa práve aktívne venujú. Priznal však, že tím Instagramu momentálne rieši niektoré technické výzvy a problémy.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo Elon Musk neplánuje v blízkej dobe predať svoje kryptomeny?

„Áno, pracujeme na zavedení NFT na platformu Instagram už v blízkej dobe. Nie som pripravený oznámiť, kedy k tomu dôjde, ale snáď v priebehu nasledujúcich mesiacov budeme schopný priniesť niektoré NFT. Dúfame, že časom budeme môcť sami vytvárať tokeny v našom digitálnom svete“, povedal Zuckerberg.

V decembri 2021 Adam Mosseri z Instagramu potvrdil, že spoločnosť „aktívne skúma“ NFTs cieľom priniesť túto technológiu verejnosti. „Myslím si, že je to zaujímavé miesto, kde sa ľudia môžu ,pohrávaťʻ a tiež verím, že pomôžeme tvorcom,“ povedal Mosseri.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Spoločnosť však nemá najlepšie skúsenosti

Záujem instagramovéhu tímu developerov sa zhoduje s víziou materskej spoločnosti Meta o lukratívnom prepojení virtuálneho sveta, ktorý by mal byť „naplnený digitálnym tovarom“.

„Vidíme to tak, že napríklad oblečenie, ktoré má na sebe váš avatar v metaverze, môže fungovať ako NFT a môžete si ho neskôr premiestňovať medzi rôznymi miestami,“ povedal Zuckerberg.

Konkurent Twitteru už napríklad povolil používať profilové obrázky ako NFT pre „prémiových používateľov“ začiatkom tohto roka.

Treba však poznamenať, že spoločnosť Meta nemá vo svete kryptomien zatiaľ  dobrú povesť. Regulačné orgány zmárnili veľké plány Facebooku vytvoriť svoju vlastnú kryptomenu. Ako sa bude dariť spoločnosti s metaverzom a NFT ostáva momentálne záhadou.

Čítaj ďalej: Investor Kevin O’Leary sa podelil o svoju investičnú stratégiu do kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance