Zlato smeruje na 2 000 dolárov
Zlato smeruje na 2 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Pixfiction/Vintage Tone

Drahé kovy by mali byť súčasťou investičného portfólia každého investora. Podľa najnovšej správy od News Bitcoin, populárny stratég Mike McGlone poznamenal, že najväčším katalyzátorom cenového rastu zlata je obava z recesie. Zlato už dlhodobo plní úlohu uchovávateľa hodnoty a rovnaký scenár by mohol nastať aj v budúcnosti.

Zlato má údajne dosiahnuť hranicu 2 000 dolárov v prípade, že sa americká ekonomika dostane do recesie. Navyše očakáva, že recesii sa nakoniec nebudeme môcť vyhnúť. V prípade, že vás táto téma zaujíma viac do hĺbky, môžete si prečítať článok Najväčšia európska banka varuje – Recesia bude, a to až na 90 %.

O cenovej analýze zlata vás pravidelne informujeme a zatiaľ sa mu nepodarilo prekonať nové historické maximum 2 073 dolárov. Z krátkodobého hľadiska sa nachádza v korekcii, no z dlhodobého hľadiska by sme skutočne mohli byť svedkami nových historických cenových úrovní. Nedávno dokonca Robert Kiyosaki predpovedal, že zlato dosiahne úroveň až 5 000 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Zlato porastie a kryptomeny klesnú

Okrem zlata sa analytik spoločnosti Bloomberg vyjadroval aj na tému kryptomien. Vo svojom tweete McGlone vysvetlil, že kryptomeny nikdy predtým nečelili americkej recesii a pre prvý kvartál bol s pozitívnymi vyhliadkami opatrný. Z dlhodobého hľadiska ale ostáva bullish a verí v zhodnotenie bitcoinu a altcoinov.

V súčasnosti FED pokračuje v reštriktívnej menovej politike aj keď je pravdou, že pomaly ju uvoľňuje. Napriek tomu sme v situácii, kedy je vysoká inflácia a vysoké úrokové sadzby. Za takýchto podmienok je pravdepodobné, že rizikové aktíva akými sú kryptomeny nebudú rásť a dopyt po nich bude potlačený.

Kryptomeny od novembrového minima neustále rástli a v januári zaznamenali vysoké zhodnotenie. Ak naozaj príde ďalšia korekcia, najdôležitejšie bude zotrvať nad týmto minimom. V prípade, že by ceny klesli nižšie, korekcia by sa prehĺbila z dlhodobého hľadiska a bullrun by bol v nedohľadne.

Mohlo by ťa zaujímať: Top 5 kryptomien, ktoré držať v dalšom bull markete