Najväčší predaj NFT
Najväčší predaj NFT. Zdroj: shutterstock.com/Rokas Tenys/Pop Villains

Komunita nezameniteľných tokenov zažíva rušné chvíle, keďže Machi Big Brother predal viac ako 1 000 NFT zo štyroch kolekcií Tier 1 za viac ako 18 miliónov dolárov len za jediný deň. Podľa správy u.Today ide o najväčšie zbavenie sa NFT vôbec.

Jeffrey Hwang, známy aj ako Machi Big Brother, je veterán v obchodovaní s nezameniteľnými tokenmi a jeho aktivitu si všimol popredný analytik Andrew Thurman zo spoločnosti Nansen. Obchodník predával vrámci svojich 1 010 NFT aj 90 tokenov Bored Apes Yacht Club, 191 tokenov Mutant Ape Yacht Club, 112 tokenov Azuki a 308 tokenov Oterdeed.

Machi Big Brother vložil 7 000 ETH do vkladového fondu spoločnosti Blur, ktorý je považovaný za najväčšieho konkurenta OpenSea. Stojí za zmienku, že tento veľký hráč drží stále NFT v hodnote viac ako 11 000 ETH a získal 1 milión BLUR tokenov ako výsledok predaja.

Kryptomagazín vytvoril nový Discord server. Ak máš otázky ohľadom investovania alebo chceš poradiť, neváhaj sa pridať. Zároveň budeš v aplikácií dostávať všetky dôležité informácie z kryptomenového trhu a analýzy kryptomien.

Analytik zo spoločnosti Nansen predpovedá, že motiváciou mohlo byť práve získanie ďalších tokenov BLUR pre svoju činnosť. Na druhej strane ale mohlo ísť aj o manipuláciu, ktorá podnietila obchodné objemy na trhu. Výsledkom je, že 21 z 25 NFT kolekcií najvyššej úrovne zaznamenalo za 24 hodín od predaja pokles cien.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Nedostatky NFT

Trh s nezameniteľnými tokenmi je kritizovaný predovšetkým kvôli jeho vnútornej hodnote. Naposledy sme vás informovali o bizarnosti, ktorá sa predala za neskutočný balík peňazí. A takýchto prípadov neustále pribúda. Hodnota je tam, kde je dopyt, no digitálny svet so sebou prináša nespočetné množstvo podvodov, na ktoré bežní ľudia často naletia.

Práve projekty s NFT sú často vysoko ziskové iba prvé mesiace a neskôr majú problém s infláciou. Typickým príkladom sú aplikácie play to earn alebo move to earn. Napriek tomu existujú aj také, do ktorých sa investovať oplatí. Viac sa o nich môžete dočítať v článku Do ktorých NFT investovať? 5 najlepších pre rok 2023.

Nedávna aktivita veľryby Machi Big Brother na trhu môže byť odstrašujúcim príkladom toho, že s trhom je jednoduché manipulovať. Preto sa odporúča investovať iba toľko peňazí, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Prečítaj si tiež: DeFi aj NFT sú už staromódne – V kryptosvete sa schyľuje ku revolúcií v novom odvetví