LUNA narástla o 90%
LUNA narástla o 90%. Zdroj: Shutterstock.com/solvertv

Cena Terra LUNA nedávno vzrástla o 90 % za jediný deň. V súčasnosti sa obchoduje za 0,00016840 $. Nedávne zvýšenie cien je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené nedávnymi vyhláseniami zakladateľa spoločnosti Terra, Do Kwona, ktorý odpovedal na obvinenia a otázky komunity, ktoré upokojili trh.

LUNA narástla o 90%
LUNA narástla o 90 %. Zdroj: TradingView

Plán obnovy 2 bude s najväčšou pravdepodobnosťou schválený

Na najnovší návrh plánu oživenia Terra Builders Alliance: Rebirth Terra Network zostáva už len deň. Nový plán navrhuje vytvorenie nového reťazca Terra bez algoritmického UST stablecoinu.

Starý reťazec sa bude volať Terra Classic (s tokenom LUNC), zatiaľ čo nový reťazec sa bude volať Terra (LUNA).

V čase písania tohto článku viac ako 65 % hlasovalo za návrh, pričom 20,51 % sa zdržalo hlasovania, 0,38 % hlasovalo proti a 13,75 % hlasovalo s právom veta.

Aj keď technicky môže byť návrh stále zamietnutý, v tomto bode bude s najväčšou pravdepodobnosťou prijatý. Prijatie pripravovaného návrhu je významnou hnacou silou súčasnej vzostupnej dynamiky pre kryptomenu LUNA.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Viac ako 1,2 mld. $ v BTC rezervách zostáva nezúčtovaných vo fonde LUNA

Komunita a spaľovanie LUNA

Do Kwon je údajne proti páleniu, keďže to nebolo spomenuté v jeho novom návrhu, komunita však začala páliť tokeny po tom, čo poskytol adresu pálenia cez Twitter.

Adresa na vypálenie získala v čase písania viac ako 250 miliónov tokenov LUNA. Pri súčasných cenách je to zhruba 47 000 $, čo je relatívne nízka suma. Majte na pamäti, že súčasná ponuka spoločnosti LUNA presahuje 6,5 bilióna.

Záver

Zdá sa, že Terra našla dno, keďže ceny zostali tento víkend relatívne stabilné a kryptomene sa darí udržiavať trhovú kapitalizáciu vo výške 1 miliardy dolárov. Nový návrh je významnou hnacou silou.

To, či sa udrží nad trhovou kapitalizáciou 1 miliarda $, bude závisieť od jej komunity a či ekosystém Terra dokáže aj naďalej poskytovať hodnotu napriek zániku jeho UST stablecoinu.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance odstránil tokeny LUNA a UST z ponuky – končí Terra?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance