Binance odstránil tokeny LUNA a UST z ponuky – končí Terra?
Binance odstránil tokeny LUNA a UST z ponuky – končí Terra? Zdroj: https://www.shutterstock.com/Furkan Cubuk

Riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao dnes prostredníctvom sociálnej siete Twitter upozornil používateľov burzy, že Binance sťahuje zo svojej ponuky kryptomenu LUNA a stablecoin UST.

Terra končí na burze Binance

V posledných článkoch sme vás častejšie informovali o kauze okolo kryptomien LUNA a UST, ktorá pritiahla pozornosť médií aj regulátorov. Nadácia Terra sa stal terčom útoku veľkých investorov, ktorým sa podarilo zneužiť algoritmus siete na to, že zhodili cenu tokenu LUNA na 0 dolárov a destabilizovali decentralizovaný stablecoin UST. V čase písania článku už nie je token LUNA k dispozícii na Binance. Stablecoin UST má cenu 0,13 centa a cena ďalej klesá.

Riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao dnes informoval klientov burzy, že tokeny LUNA a UST budú odstránené z ponuky kryptomien:

V #Binance je pre nás ochrana používateľov prioritou. Rozhodli sme sa pozastaviť obchodovanie s LUNA a UST.“

CEO Binance ďalej uviedol konkrétne dôvody, prečo burza považovala za nevyhnuté zastaviť obchodovanie s týmito kryptomenami:

V dôsledku chýb v návrhu protokolu Terra bolo vyťažené exponenciálne množstvo nových tokenov LUNA. Ich validátori pozastavili celú svoju sieť, čo malo za následok, že na žiadnu burzu ani z nej ich nebolo možné vkladať ani vyberať. Niektorí naši používatelia, nevediac o veľkom množstve novo vyrazených LUNA mimo burzy, začali kryptomenu LUNA opäť nakupovať, pričom nechápali, že hneď, ako budú vklady povolené, cena sa pravdepodobne ešte viac prepadne. Vzhľadom na tieto významné riziká sme pozastavili obchodovanie.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Ako útočník mohol zarobiť vyše 800 mil. $ útokom na UST

Terra asi zanikne

K situácii okolo stiahnutia kryptomien LUNA a UST z ponuky burzy Binance sa zatiaľ nevyjadril žiaden predstaviteľ nadácie Terra. Zakladateľ spoločnosti Do Kwon sa naposledy vyjadril sebaisto k tomu, ako pracujú na zastavení klesania ceny UST. Odvtedy UST kleslo ešte nižšie. Medzitým portál Coindesk priniesol správu o tom, že CEO Terry bol zodpovedný za krach iného projektu postaveného na algoritmickom stablecoine. Išlo o Basis Cash a čo je zaujímavé, Kwon v projekte vystupoval anonymne a ku krachu projektu sa nikdy verejne nepriznal.

Na sociálnej sieti Twitter sa objavuje čoraz viac správ ľudí, ktorí investovali do kryptomien LUNA, držali svoje dôchodky a úspory v Anchor Protocole. Niektorí hlásia miliónové straty a v LUNA komunite sa hovorí o prípadoch samovrážd. K dnešnému dňu sa nevyjadrili k prepadu oboch kryptomien veľké inštitúcie a fondy, ktoré v posledných týždňoch investovali do oboch kryptomien milióny.

Čítaj ďalej: Čo robiť, keď trh padá – 5 tipov a psychologických rád

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre