Čo nakupujú heďžové fondy ako ochranu pred recesiou?
Čo nakupujú heďžové fondy ako ochranu pred recesiou? Zdroj: https://www.shutterstock.com/fizkes

Diskusie o recesii, jej hrozbách a spôsoboch, ako sa pred ňou chrániť, čoraz viac zapĺňajú stránky zahraničných médií. Zatiaľ čo slovenská politika uviazla vo vlastnej fikcii, v zahraničí sa čoraz viac hovorí o recesii a investori zvažujú, ako sa čo najlepšie ochrániť pred recesiou. Aké investičné príležitosti sledujú heďžové fondy a ako svoje financie investujú?

Heďžové fondy a recesia

Analytici a ekonómovia čoraz viac hovoria o hrozbe recesie v prípade Spojených štátov amerických. Podľa niektorých už nastala, podľa iných je to len otázka niekoľkých mesiacov. Napriek tomu na minulotýždňovej investičnej konferencii Morningstar viacerí manažéri fondov uviedli, že neočakávajú výrazné spomalenie ekonomiky. Ako poznamenali, ich cieľom je zamerať sa na investície do technologického sektora, ktorý bol pod vplyvom epidemickej a geopolitickej situácie zdecimovaný. Nič neklesá večne a pandémie aj vojny majú svoje začiatky aj konca. Na aké spoločnosti a aktíva sa teda manažéri chystajú zameriavať?

David Giroux zo spoločnosti T. Rowe Price sa v nedávnom rozhovore pre Morningstar podelil o svoje závery, kam v blízkej dobe investovať. Podľa Girouxa sa budú zameriavať na oblasti technológií s atraktívnejšou infraštruktúrou a silnejšími peňažnými tokmi, ktoré generujú príjmy trikrát až štyrikrát rýchlejšie ako trh.

Medzi spoločnosti, ktoré spadajú pod tento pojem, teda patria Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) a Nvidia (NVDA). Okrem toho tvrdí, že spoločnosť Amazon (AMZN) sa obchoduje za ocenenie svojho cloudového biznisu, čím ponúka maloobchodný a reklamný biznis v podstate zadarmo. Ide o akcie, ktoré sa obchodujú v rámci burzy Nasdaq, ktorá obchoduje akcie technologických spoločností.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Zarábaj pohybom! Move2Earn láka čoraz viac investorov

Kybernetická bezpečnosť a cloudové systémy

Aj v čase poklesov a recesie sa nájdu segmenty, ktoré rastú, resp. sú menej stratové ako zvyšok trhu. Kate Mooreová z amerického nadnárodného giganta v oblasti správy investícií BlackRock (BLK) uprednostňuje kybernetickú bezpečnosť, cloudové ekosystémy a poľnohospodárske komplexné spoločnosti vzhľadom na vojnu na Ukrajine. Sammy Simnegar zo spoločnosti Fidelity International Capital Appreciation zdieľa jej názor.

Ako môžeme vidieť z vyššie uvedených príkladov, investori a fondy stále hľadajú oblasti, ktoré sú menej zasiahnuté krízou a ktoré poskytujú väčší potenciál zhodnotenia ich financií. Manažéri fondov, ktorí narábajú s biliónmi dolárov, zatiaľ nepodliehajú panike, skôr sa naopak usilujú hľadať nové príležitosti, ktorým nahráva doba. Napodobňovanie ich krokov a rozhodnutí môže viesť k ochrane investícii. Na záver je ešte potrebné dodať, že kryptomeny ani Bitcoin do tejto kategórie zaradené neboli, keďže väčšina fondov a investor stále považuje tento sektor za vysoko rizikový a špekulatívny, čomu, žiaľ, aj v poslednej dobe nahráva viacero udalostí.

Čítaj ďalej: 5 TOP spôsobov, ako pasívne zarábať na kryptomenách

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance